Thompson: United jest lepszym zespołem pod wodzą Mourinho

628-390-mourinho-manutd-7

Zdaniem Phila Thompsona, byłego piłkarza Liverpoolu, Manchester United prowadzony przez Jose Mourinho jest lepszą drużyną niż ta, którą prowadził Louis van Gaal.

Manchester United nie przegrał żadnego z ostatnich 20 spotkań w Premier League, ale aż 10 z tych spotkań zremisował, a wczorajszy podział punktów z Evertonem był 12 w tym sezonie. Przez to Mourinho ma gorszy, od swoich poprzedników, procent wygranych spotkań u siebie, który wynosi zaledwie 37,5%.

Jednak Thompson uważa, że pomimo tych wyników, fani United oglądają lepszy zespół, który lepiej operuje piłką, dominuje rywali, ale po prostu strzela mało bramek.

– Piłkarze United wyglądają lepiej pod wodzą Mourinho, niż gdy prowadził ich van Gaal. Wydaje mi się, że fani United lepiej bawią się oglądając aktualną drużynę, niż ekipę Holendra. Jeśli już ich krytykować to za fatalną skuteczność. Wiele razy, ja sam łapałem się za głowę, oglądając mecze Czerwonych Diabłów i dziwiłem się „jakim cudem to nie wpadło?” – powiedział Thompson.

– Po prostu strzelają zbyt mało goli. Aż strach pomyśleć, gdzie by byli gdyby nie Zlatan Ibrahimović. Pozostali napastnicy nie robią nawet połowy tego co on. Myślę, że Mourinho ma właśnie tą przewagę, że ma takiego snajpera jak Szwed. Jeśli zostanie na następny sezon, co nie jest takie pewne, to United będą naprawdę potężną drużyną – kończy Phil.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja