Mourinho: Shaw musi dorosnąć i zrozumieć grę

628-390-shaw-5

Po akcji Luke’a Shawa arbiter spotkania podyktował rzut karny, który pozwolił Zlatanowi Ibrahimoviciowi na zdobycie wyrównującej bramki. Mimo tego Jose Mourinho uważa, że boczny obrońca musi dorosnąć i zrozumieć grę.

Powiedziałem mu to już, więc mogę to powiedzieć publicznie. Zagrał dobrze, ale tylko dlatego, że grał na stronie bliższej ławki. Myślałem za niego i prowadziłem jego grę. Po drugiej stronie boiska zagrałby zupełnie inaczej. Na tym poziomie nie może to tak wyglądać. Musi dorosnąć i zrozumieć grę. Ma jeszcze wiele do nauki, ale jestem tutaj, żeby mu pomóc.

Grały jego nogi sterowane moim mózgiem. Podejmowałem za niego każdą decyzję. Komunikacja była możliwa, bo byłem bardzo blisko niego. Mówiłem mu, kiedy zostać na pozycji, kiedy zaatakować i kiedy naciskać rywala. Na tym poziomie potrzebujemy fantastycznych umiejętności technicznych i fizycznych, które posiada, ale musi podejmować decyzje za siebie. Proces nauki musi zostać przyspieszony, bo w wieku 21 lat powinien być na wyższym poziomie.

Już po 30 sekundach dał nam wiele i był w stanie dojść do pozycji strzeleckiej. Jego dzisiejszy występ zasługuje na pochwałę. Jestem zadowolony z tego jak zagrał.

Źródło:

BBC

Dyskusja