Wyszarpany remis z Evertonem na Old Trafford

628-390-zlatan-8

Manchester United zremisował u siebie z Evertonem i kontynuuje swoją serię meczów bez porażki w Premier League. Bramkę dla United, po powrocie do drużyny zdobył Zlatan Ibrahimović.

Już w 5 minucie bardzo dobra okazja dla United! Ibrahimović wyszedł sam na sam z Roblesem, ale zamiast strzelać, Szwed szukał jeszcze podania, przez co stracił piłkę.

W 12 minucie potężnie z dystansu uderzył Lingard, ale nie trafił w bramkę.

Kilka minut później ponownie blisko gola dla United, Rashford wyszedł sam na sam z golkiperem gości, ten jednak obronił jego strzał. Na szczęście dla Rashforda był spalony.

W 21 minucie pierwsza okazja dla gości, z ostrego kąta uderzał Mirallas, ale dobrze interweniował De Gea.

Chwilę później Phil Jagielka trafia na 0:1 dla Evertonu. Kapitan gości ekwilibrystycznie wykończył zgranie od Williamsa, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Jak to nie wpadło?! W 30 minucie, z rzutu wolnego prawie idealnie uderzył Blind, ale świetnie obronił Robles. Dobitka Herrery z kilku metrów wylądowała na poprzeczce!

W 39 minucie dobry strzał z dystansu Herrery, ale świetnie broni Robles.

W 48 minucie z linii pola karnego uderzał Mirallas, ale piłkę bez problemu obronił ten strzał.

To jest niemożliwe! Kolejna poprzeczka! W 56 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pogba uderzał głową w poprzeczkę!

W 58 minucie, po wrzutce z rzutu rożnego główkował Jagielka, ale De Gea bez problemu złapał piłkę.

W 62 minucie chaos w polu karnym, z którego zrodziły się dwa strzały piłkarzy United, ale żaden nie skończył się golem.

Kilka chwil później kolejny strzał na bramkę, główkował Fellaini, ale Robles łapie piłkę.

Piłka w siatce po główce Ibrahimovicia, ale sędzia dopatrzył się wątpliwego spalonego. Tak więc w 72 minucie dalej 0:1 dla Evertonu.

Kilka sekund później Fellaini uderzał z linii pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

W 86 minucie Lingard uderzał z daleka, ale został zablokowany.

Chwile później niecelnie główkuje Ibrahimović.

W 93 minucie mamy remis! Ibrahimović z karnego na 1:1! Czerwoną kartkę za zablokowanie strzału ręką dostał Williams, a Szwed pewnie wykorzystał karnego.

Manchester United zagrał dziś kolejny w tym sezonie słaby i bezbarwny mecz,  znów zawiodła skuteczność, udało się zdobyć bramkę dopiero w ostatniej minucie, po rzucie karnym. Defensywnie nastawieni goście wykorzystali jedną okazję w tym meczu i wyjeżdżają z Old Trafford z 1 punktem.

MANCHESTER UNITED 1:1 EVERTON

Bramki: 23′ Jagielka, 90+3′ Ibrahimović (k)

Man Utd: De Gea – Young (65′ Shaw) – Rojo – Bailly – Blind (46′ Pogba) – Carrick  (65′ Mkhitaryan) – Fellaini – Herrera – Lingard – Rashford – Ibrahimović

Everton: Robles – Holgate – Jagielka – Williams (93′ czerwona kartka) – Baines – Gueye – Davies – Barry – Barkley – Mirallas (66′ Pennington) – Lukaku