Evans: Piłkarze Man Utd muszą nauczyć się gry pod presją

628-390-evans-wbat

Jonny Evans doskonale zna presję związaną z grą w Manchesterze United. Obrońca West Bromwich Albion  przyznał, że podopieczni Jose Mourinho muszą uświadomić sobie nastawienie z jakim zespoły Premier League przyjeżdżają na Old Trafford.

Evans był piłkarzem Manchesteru United przez wiele lat i rozumie, jaka presja towarzyszy piłkarzom Manchesteru United podczas meczów na Old Trafford.

Grałem w Manchesterze United przez kilka lat. Piłkarze United muszą sobie uświadomić, że przyjezdni zawsze wspinają się na szczyt swoich umiejętności. Wiem o tym, ponieważ teraz jestem po drugiej stronie barykady.

Ciąży na nich [piłkarzach United przyp. red.] ogromna presja. Grają na najlepszym i największym stadionie i są piłkarzami największego klubu w kraju. To wiążę się z presją z którą trzeba się nauczyć żyć.

Marcus Rashford w sezonie 2016/17 nie jest tak skuteczny jak kilka miesięcy wcześniej. Według Evansa to żaden problem, ponieważ wychowanek United ma jeszcze wiele lat kariery przed sobą.

Życie napastnika nie jest łatwe. W United są pieniądze umożliwiające zakup najlepszych zawodników na tej pozycji. Do tego w historii klubu było wiele fantastycznych łowców bramek.

Marcus jest niesamowitym talentem. Był jednym z piłkarzy, których najbardziej obawiałem się w sobotę. Wiedziałem, że muszę być w najlepszej formie, aby go zatrzymać.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja