Duff: Byłem jedną nogą w United

628-390-duff

Irlandzki napastnik, Damien Duff wyjawia, że kilkukrotnie rozmawiał z Sir Alexem Fergusonem i był bliski podpisania umowy z United, ale w ostatniej chwili do Chelsea sprowadził go Roman Abramowicz.

Duff był w życiowej formie na początku wieku, kiedy to w barwach Blackburn był jednym z czołowych zawodników całej Premier League. Wtedy to odezwał się Sir Alex Ferguson i próbował ściągnąć Irlandczyka na Old Trafford.

Damien przekonuje, że umowa była praktycznie gotowa, brakowało tylko jego podpisu. Kwota transferu miała oscylować w okolicach 17 mln funtów.

– Rozmawiałem wiele razy z Sir Alexem, chciał mnie sprowadzić do United. Ja też chciałem grać w barwach tak wielkiego klubu, ale miałem wtedy wpisaną ogromną, jak na tamte czasy, kwotę odstępnego, która wynosiła mniej więcej 17 mln funtów – powiedział Duff.

Właśnie ta kwota nieco osłabiła zapędy Manchesteru United, co skrzętnie wykorzystał Roman Abramowicz, który właśnie wtedy został właścicielem Chelsea Londyn i zaczynał budowę drużyny gwiazd. Nie miał problemu z taką kwotą  i w sierpniu 2003 roku sprowadził na Stamford Bridge Irlandzkiego napastnika.

– Ferguson kilkukrotnie jeszcze w trakcie tego okienka próbował mnie sprowadzić, ale wtedy wkroczył Roman Abramowicz. Zakupił właśnie Chelsea, miał pieniądze, dużo pieniędzy. Kluby szybko się dogadały, a ja dostałem ogromną tygodniówkę. Bez wahania podpisałem z nimi umowę – kończy Duff.

Irlandczyk, który w barwach swojej reprezentacji wystąpił aż 100 razy, spędził w Londynie 3 sezony, a następnie przeniósł się do Newcastle United, gdzie również grał przez 3 sezony. Później reprezentował barwy Fulham, Melbourne City i Shamrock Rovers.

Źródło:

The Sun

Dyskusja