Custis: Frustracja Mourinho jest uzasadniona

628-390-mourinho-15

Zdaniem reportera The Sun, Neila Custisa, Jose Mourinho słusznie krytykuje swoich napastników, po wczorajszym bezbramkowym remisie z West Bromem na Old Trafford.

Sobotni remis z „The Baggies”był 8 podziałem punktów Old Trafford w tym sezonie, jednak remis z WBA niezwykle skomplikował sytuację United w tabeli i praktycznie zniwelował szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce.

Mourinho nie mógł wczoraj skorzystać z kontuzjowanego Maty i zawieszonego Ibrahimovicia, więc postawił na ofensywny kwartet: Martial – Mkhitaryan – Lingard – Rashford. Po meczu jednak to właśnie tym zawodnikom „oberwało” się najmocniej.

Portugalski szkoleniowiec otwarcie skrytykował swoich napastników i zdaniem Neila Custisa, ta krytyka jest uzasadniona. Reporter The Sun uważa, że pod nieobecność Ibrahimovicia, pozostali piłkarze muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik i za zdobywanie goli.

– Mourinho ma uzasadnione pretensje. Pod nieobecność dwóch najlepszych strzelców, Ibrahimovicia i Maty, inni muszą wystąpić przed szereg, zająć ich miejsce, godnie ich zastąpić, a tego nie robią. Tym razem frustracja Jose jest słuszna. Jego zawodnicy ofensywni muszą zrozumieć, że to jest Manchester United, czyli nie ma mowy o miejscu w środku tabeli – powiedział Custis.

– Są niepokonani od 19 spotkań, ale nie wygrywają i nie strzelają na tyle, żeby taka seria coś im dała. Zdobyli tylko 20 goli w 15 spotkaniach na Old Trafford. To najgorszy wynik ze wszystkich zespołów z czołówki. Trzeba też przyznać, że mają niesamowitego pecha w tym sezonie, zasłużyli na więcej punktów, ale szczęściu trzeba pomóc. Nie może być tak, że drużyna nie potrafi zdobyć bramki, kiedy nie ma na boisku Ibrahimovicia – kończy Custis.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja