Image default
Wypowiedzi

Sir Alex Ferguson: Liga Europy daje większe szanse na Ligę Mistrzów

628-390-ferguson

Ferguson jest zadowolony z pracy, jaką na Old Trafford wykonuje Jose Mourinho. Szkot po raz kolejny powiedział, że Liga Europy powinna stać się priorytetowymi rozgrywkami dla „Czerwonych Diabłów”.

Gra Manchesteru United relaksuje Sir Alexa Fergusona. Jedynie pojedynki z najgroźniejszymi rywalami sprawiają, że legendarny menadżer odczuwa niepokój.

75-letni Szkot jest częstym gościem loży na Old Trafford, jednak trudno zobaczyć w nim ogromne emocje, które targały nim przez lata przy linii bocznej boiska. Ferguson przyznał, że jedynie dwa kluby – Manchester City i Liverpool – są w stanie przywołać ducha dawnych czasów.

Byłem w klubie 26,5 roku, więc nie chciałem nagle wymazać go ze swojego życia.

Z tego powodu powołanie mnie na ambasadora i dyrektora bardzo mnie ucieszyło. Nadal mogę cieszyć się piłką i od czasu do czasu podróżować z zespołem.

Lubię oglądać Manchester United, jednak nie towarzyszą mi ogromne emocje.

Tutaj zawsze dzieję się coś ciekawego, niezależnie od wyniku meczu. To czyni Manchester United wyjątkowym zespołem.

Niepokoję się tylko, gdy gramy z Liverpoolem i Manchesterem City. To są najważniejsze mecze każdego sezonu. Nic nie dorówna meczom z Liverpoolem, jednak umocnienie się na szczycie Manchesteru City sprawiło, że także w tym przypadku emocje sięgają zenitu.

Ferguson udzielił wywiadu amerykańskiej stacji radiowej SiriusXM. Były menadżer pochwalił Jose Mourinho i jego sukcesy w trakcie pierwszego sezonu na Old Trafford.

Dobrze dogaduję się z Jose. Jestem zadowolony z jego pracy.

– Nie ma szczęścia, ponieważ Manchester United był fantastyczny w większości meczów w domu, jednak aż siedem z nich zremisował. Gdyby je wygrali to teraz walczyliby o mistrzostwo Anglii.

Sezon się jeszcze nie skończył. Wygrali Puchar Ligi i nadal grają w Lidze Europy. Mają ogromne szansę na wygraną, a to może być jedyna droga do Ligi Mistrzów.

W Premier League toczy się prawdziwa walka o miejsce za plecami Chelsea – Tottenham, Arsenal, Liverpool i my nadal jesteśmy w grze. Nie będzie łatwo znaleźć się w czołowej czwórce.

Manchester United ma szanse, ale w Lidze Europy będzie łatwiej. Do tego nigdy nie wygrali tych rozgrywek, więc będzie to kolejne ważne osiągnięcie.

W United liczy się wygrywanie pucharów. Do tego dążył klub przez całą swoją historię.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka