Image default
Wypowiedzi

Giggs: Rashford musi zaskakiwać obrońców

628-390-rashford-anglia

Marcus Rashford zagrał w meczu Anglia – Litwa. Wychowanek Manchesteru United wszedł na plac gry z ławki rezerwowych i natychmiast sprawił defensywie rywali wiele problemów. Napastnika pochwalił Ryan Giggs, jednak legenda Man Utd przyznała, że Marcus Rashford musi wpleść do gamy swoich zagrań więcej zaskakujących elementów.

Ryan Giggs odczuwa dumę z występów Rashforda w reprezentacji Anglii, ponieważ największy talent Manchesteru United był pupilem Walijczyka w trakcie jego pracy na Old Trafford.

19-latek był dżokerem Garetha Southgate’a i doskonale wywiązał się ze swojej roli. Stwarzał ciągłe zagrożenie i wielokrotnie próbował wpisać się na listę strzelców.

On [Rashford przyp. red] jest zagrożeniem i  ogromnym talentem. Po prostu musi dodać kilka nowych zagrań, bo obecnie ma problem ze zdobywaniem bramek.

Więcej zagrań na jeden kontakt i współpracy. Teraz często dostaje piłkę i stara się ominąć obrońcę w pojedynku. To działa, ale wszyscy wiedzą, czego się po nim spodziewać. Nie może tego robić cały czas.

Czasami musisz sprawić, że obrońca nie będzie miał pojęcia czego oczekiwać. Musi podawać kolegom i spowalniać tempo gry, aby jego rajdy były zaskoczeniem.

Rashford dostał żółtą kartkę za zagranie ręką w polu karnym Litwinów.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka