Zwycięstwo na wyjeździe z Middlesbrough

Jesse Lingard i Marouane Fellaini

Manchester United pokonał Middlesbrough 3:1 po golach Marouane’a Fellainiego, Jessego Lingarda i Antonio Valencii.

MIDDLESBROUGH 1:3 MANCHESTER UNITED

Gestade 77′ – Fellaini 30′, Lingard 62′, Valencia 90+3′

W 7. minucie Marcus Rashford minął obrońców gospodarzy i strzałem zmusił do interwencji Victora Valdesa.

W 13. minucie Gaston Ramirez dryblingiem zwiódł Erica Bailly’ego. Pomocnik gospodarzy uderzył, jednak David De Gea poradził sobie z próbą Urugwajczyka.

W 20. minucie Marouane Fellaini uderzył głową po rzucie rożnym. Strzał Belga nie zmierzał w światło bramki.

Trzy minuty później fantastycznymi interwencjami popisał się Victor Valdes. Hiszpan obronił strzał Marcusa Rashforda z najbliższej odległości, po czym z poświęceniem stanął na drodze dobitki Antonio Valencii.

W 30. minucie z lewej strony dośrodkował Ashley Young. Anglik znalazł na długim słupku Marouane’a Fellainiego, który z najbliższej odległości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W 41. minucie Marcus Rashford uciekł obrońcy do linii końcowej. Anglik dośrodkował, ale Victor Valdes był na posterunku.

W 62. minucie Jesse Lingard zdecydował się na uderzenie ze skraju pola karnego. Anglik popisał się fenomenalnym strzałem i zdobył drugiego gola dla Manchesteru United.

Dwie minuty później Alvaro Negredo strzelił prosto w Davida De Geę.

W 77. minucie Rudy Gestade zdobył gola kontaktowego dla gospodarzy. Napastnik umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości.

W doliczonym czasie gry gola zdobył Antonio Valencia, po kuriozalnym błędzie Victora Valdesa.

SKŁADY

Middlesbrough: Valdes – Barragan, Bernardo, Gibson, Fabio – Clayton, Leadbitter (Gestade 67′), De Roon – Ramirez (Traore 68′), Downing, Negredo

Manchester United:  De Gea – Valencia, Jones, Smalling, Bailly, Young – Carrick, Fellaini, Mata (Rojo 69′)– Lingard (Martial 80′), Rashford (Darmian 90+4′)