Image default
Wypowiedzi

Valencia: Czuję się jakbym miał 21 lat

628-390-valencia

Antonio Valencia zalicza jeden z najlepszych sezonów na Old Trafford. Prawy obrońca podkreśla, że czuje się jakby miał 21 lat.

Ekwadorczyk jest jednym z najlepszych piłkarzy Manchesteru United w tym sezonie i bez wątpienia należy go rozważać przy wyborze najlepszego piłkarza roku. Valencia otrzymał nagrodę imienia Sir Matta Busby’ego w 2012 roku. W sezonie 2016/17 został wybrany graczem miesiąca aż dwa razy.

31-latek przybył na Wyspy ponad 10 lat temu. Jego pierwszym klubem było Wigan.

Od tego czasu bardzo się zmieniłem. Mimo wszystko nadal ciężko trenuję i chcę być jeszcze lepszy, aby zostać w Manchesterze United. Czuję się jakbym miał 21 lat.

Dziękuję klubowi, który pomaga mi w spełnianiu moich marzeń. Oczywiście nie przestanę walczyć, aby pozostać tu dłużej. – mówi Valencia w rozmowie z United Review.

Jose Mourinho wielokrotnie chwalił Valencie. W jednej z wypowiedzi określił Ekwadorczyka jednym z najlepszych prawych obrońców świata.

Sir Alex kilka razy wystawił mnie na prawej obronie. Widział, że potrafię bronić. Również David Moyes postawił na mnie kilka razy w tej roli.

Za kadencji Louisa van Gaala grałem najczęściej na prawej obronie. Spisywałem się dobrze i zostałem na tej pozycji. Nowy menadżer dał mi szansę i ciężko pracuję, aby przez 90 minut biegać od pola karnego do pola karnego.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka