Manchester United ukarany przez FA za „niestosowne zachowanie piłkarzy” w meczu z Chelsea

628-390-herrera-11

Manchester United został ukarany przez FA grzywną w wysokości 20 tyś. funtów za „niestosowne zachowanie piłkarzy” w meczu pucharowym z Chelsea, przegranym, przez Czerwone Diabły 0:1.

Spotkanie na Stamford Bridge było bardzo zacięte i momentami wręcz brutalne. Nie brakowało ostrych i nieprzepisowych zagrań. Sędzia Michael Olivier pokazał w 35 minucie meczu, przy stanie 0:0, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę Anderowi Herrerze. Decyzja sędziego na tyle rozjuszyła piłkarzy United, że tłumnie ruszyli oni w kierunku arbitra, między trenerami obu zespołów też nie było spokojnie. Jose Mourinho wdał się w utarczkę słowną z szkoleniowcem Chelsea, Antonio Conte. Trenerzy musieli zostać rozdzieleni przez sędziego technicznego.

Ta decyzja arbitra wpłynęła na obraz meczu, w drugiej połowie drużynę „The Blues” na prowadzenie wyprowadził N’golo Kante. Piłkarze United po tej bramce kilkukrotnie dali upust swojej frustracji, którą FA wyceniła na 20 tyś. funtów.