Juan Mata i Chris Smalling po awansie do ćwierćfinału LE

628-390-mata-16

Juan Mata i Chris Smalling wypowiedzieli się na temat wygranego 1:0 meczu z Rostowem na Old Trafford.

Czerwone Diabły przez ponad godzinę nie potrafiły zdobyć gola. Pierwszą bramkę w 71. minucie zdobył Juan Mata.

Po raz kolejny problemem była nasza skuteczność. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka dobrych szans, ale nie byliśmy w stanie zamienić ich na bramki. Jak wszyscy wiemy, aby wygrywać trzeba zdobywać gole. Na nasze szczęście Sergio był w formie i zachowaliśmy czyste konto.

Rostów wybrał taktykę przeciwko której gra się bardzo niewygodnie. Wydaje mi się, że odpowiednio się do nich przystosowaliśmy i byliśmy w stanie naciskać od samego początku. – powiedział Juan Mata.

Jednym z bohaterów meczu był Sergio Romero, który ostatnią interwencją uratował Manchesterowi United awans do ćwierćfinału.

Mamy dwóch klasowych bramkarzy, którzy wykorzystują dane im szanse.

Mam nadzieję, że Pogba i Blind szybko dojdą do siebie. Mamy kilka dni na odpoczynek przed niedzielnym meczem ligowym. – dodał Chris Smalling.

Biorąc pod uwagę problemy w lidze Liga Europy może być przepustką do Champions League.

Celujemy w zwycięstwo w Lidze Europy. Chcemy wygrywać we wszystkich turniejach w których uczestniczymy, a w przypadku Ligi Europy na pewno mamy szansę na końcowy tryumf. Nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, aby zagrać w Champions League. – zakończył Hiszpan.