Image default
Wypowiedzi

Varela: Dostałem szansę za którą jestem wdzięczny

628-390-varela

Urugwajski obrońca Manchesteru United Guillermo Varela po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana powoli wraca do gry na boiskach Bundesligi w barwach Eintracht Frankfurt. Jednak jak sam przyznaje kluczowym momentem w jego karierze była szansa jaką otrzymał od Louisa Van Gaala.

Louis Van Gaal na skutek licznych kontuzji w zespole oraz dużej ilości spotkań do rozegrania w trakcie sezonu 2015/2016 postanowił dać szansę dla młodych graczy zespołu rezerw. Jednym z nich był również 23-letni urugwajski boczny obrońca Guillermo Varela, który jest obecnie wypożyczony do końca sezonu w zespole Eintrachtu Frankfurtu.

– Jestem niezwykle wdzięczny za szansę jaką dostałem od menadżera i za to co przeżyłem w United. Nie często się zdarza, że młodzi zawodnicy dostają szansę zaprezentowania się w tak wielkim klubie – przyznaje Varela.

– Możliwość gry w Premier League oraz w spotkaniach Ligi Mistrzów jest niesamowitym przeżyciem. 

Mimo szybkiej aklimatyzacji dzięki licznej grupie zawodników hiszpańskojęzycznych postanowił jednak odejść na wypożyczenie za namową Jose Mourinho by móc regularnie występować w pierwszym zespole. Mimo udanego początku sezonu zawodnik doznał poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła z gry na kilka miesięcy.

– Rozmawiałem z Jose Mourinho na temat mojej przyszłości. Był ze mną bardzo szczery i wspólnie uznaliśmy, że wypożyczenie i możliwość regularnej gry będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

– Wiele się nauczyłem podczas treningów prowadzonych w jego zespole. Piłka zawsze była częścią każdego treningu.

– Byłem mile zaskoczony jego osobowością. Zanim się pojawił na Old Trafford dużo można było przeczytać w mediach, jednak wcale nie jest taką osobą jak o nim piszą.

Sam zawodnik przyznaje, że dla niego będzie teraz kluczowy powrót do gry na 100% i wówczas po sezonie podejmie decyzję co do swojej dalszej przyszłości.

– Nie wiem co się wydarzy. W tej chwili koncentruję się na powrocie do gry bym mógł w każdym meczu dawać z siebie 100%. Później dopiero wspólnie usiądziemy do rozmów i ustalimy co będzie najlepszym rozwiązaniem dla mnie i klubu.

Podobne artykuły

Blackmore: United powinien dać szansę Wilsonowi

Mateusz Motyka

Rooney: Piłkarze powinni czuć respekt przed Solskjaer’em

Mateusz Motyka

Woodward deklaruje pełne wsparcie dla Solskjaera

Mateusz Motyka