Rozczarowujący remis w pierwszym meczu z Rostowem

Manchester United zremisował na wyjeździe 1:1 z FK Rostów w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Gola dla gości zdobył Henrikh Mkhitaryan.

W 2. minucie Manchester United wyprowadził groźną kontrę. Dobrą wrzutką z prawej strony popisał się Ashley Young. Piłka trafiła pod nogi Henrikha Mkhitaryana, który oddał ją Paulowi Pogbie. Francuz chciał uderzyć, ale skiksował.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem dominacji Manchesteru United, jednak defensywnie nastawiony Rostów skutecznie uniemożliwiał tworzenie groźnych okazji.

W 35. minucie Marouane Fellaini wygrał pojedynek w polu karnym. Belg podał do Zlatana Ibrahimovicia, który na 6. metrze znalazł Henrikha Mkhitaryana. Ormianin bez problemu umieścił piłkę w siatce i otworzył wynik spotkania.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem był Manchester United. Niestety zachowawczy styl gry gospodarzy sprawił, że widowisko nie stało na zbyt wysokim poziomie.

W 48. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Zlatan Ibrahimovic. Szwed nieczysto trafił w piłkę i strzał powędrował wysoko nad poprzeczkę.

4 minuty później z lewej strony dośrodkował Daley Blind. Dośrodkowanie Holendra trafiło do Ashleya Younga, którego podkręcony strzał trafił w bandy za bramką Medvedeva.

Kilkanaście sekund później wyrównał Bukharov. Napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam po doskonałym podaniu Kalacheva z głębi pola i skrzętnie ją wykorzystał.

W 65. minucie Erokhin zmarnował dobrą okazję dla Rostowa.

Kilkadziesiąt sekund później Marouane Fellaini oddał strzał głową po rzucie rożnym. Bramkarz nie miał problemów ze strzałem Belga.

W 85. minucie Marcos Rojo zablokował bardzo groźny rajd wprowadzonego 10 minut wcześniej Azmouna.

3 minuty później Gatskan oddał strzał na bramkę Romero, ale bramkarz Manchesteru United poradził sobie z nim bez najmniejszego problemu.

FK ROSTÓW 1:1 MANCHESTER UNITED