Sytuacja kadrowa przed meczem z Bornemouth

628-390-mourinho-manutd-8

Menadżer Manchesteru United Jose Mourinho podczas konferencji prasowej potwierdził, że Luke Shaw oraz Wayne Rooney znajdą się w kadrze meczowej przeciwko Bournemouth.

Po dłuższej przerwie spowodowanej rywalizacją w EFL Cup oraz Pucharze Anglii Manchester United wraca do walki o ligowe punkty. Rywalem „Czerwonych Diabłów” na Old Trafford będzie ekipa Bournemouth.

Podczas przedmeczowej konferencji Jose Mourinho przyznał, że wśród zawodników którzy znaleźli się w meczowej osiemnastce będą Luke Shaw oraz Wayne Rooney.

-Luke Shaw będzie wśród graczy którzy znajdą się w kadrze meczowej. Podobnie będzie z Wayne Rooneyem, który był z nami w finale EFL Cup, jednak nie dostał szansy pokazania się w tym spotkaniu -przyznaje Mourinho.

-Ciężko pracuje na każdym treningu. Stara się być jak najlepiej przygotowanym kondycyjnie i wygląda coraz lepiej. Teraz potrzebuje dostać szansę gry by wrócić ponownie na odpowiedni poziom.

-Przeciwko Southampton przy wyniku 2:2 byłem gotów wpuścić Wayne by dodatkowo wzmocnił zespół. Dlatego nie jest tak, że jest dla nas tylko opcją na ostanie minuty.

Jose Mourinho odniósł się również do licznych plotek transferowych związanych z przyszłością Wayne Rooneya.

-Wayne zdecydował się z nami zostać by pomóc drużynie w realizacji celów. Wciąż jest dla nas ważnym zawodnikiem. Dlatego wszelkie informacje na temat jego transferu to zwykły nonsens.