Herrera o przyczynach zdobycia Pucharu Ligi

628-390-herrera-10

Ander Herrera wierzy, że to aura i etos związane z Manchesterem United doprowadziły do wygrania meczu z Southampton i zdobycia Pucharu Ligi.

Herrera zaliczył asystę przy golu Zlatana Ibrahimovicia na 3:2. Hiszpan uważa, że ogromny wpływ na sukces ma Jose Mourinho, który w ciągu kilku miesięcy zdobył z Manchesterem United dwa trofea.

Southampton grał dobrze, ale my czekaliśmy na ten tryumf od początku sezonu.

Ile razy graliśmy ze słabszymi klubami, dominowaliśmy, ale nie potrafiliśmy wygrać? Mówiłem wtedy, że pewnego dnia będziemy skuteczni i się nie myliłem. W niedzielę to pokazaliśmy.

Czasami herb na koszulce wygrywa spotkania i tak było w niedzielę.

Puchar Ligi jest trzecim pucharem, który Ander Herrera zdobył z Manchesterem United. Hiszpan trafił na Old Trafford w 2014 roku.

To wspaniałe uczucie. To drugie trofeum w tym sezonie i trzecie w ciągu kariery na Old Trafford. Wszystkie zwycięstwa miały miejsca na Wembley. Fani mogą cieszyć się z kolejnych pucharów, a to jest najważniejsze.

Jose Mourinho jest urodzonym zwycięzcą i skutecznie wpoił nam swoją mentalność.

W tym momencie nie jest łatwo z nami wygrać. Szanujemy wszystkich rywali, ale herb na naszych koszulkach czasami wygrywa spotkania. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale to dopiero początek.

Nie mamy dużo czasu na celebrowanie zwycięstwa. Gramy teraz co tydzień, więc menadżer podjął dobrą decyzję dając nam dwa dni wolnego.

Jesteśmy skupieni na Bournemouth [następny rywal United przyp. red]. Musimy być w czołowej czwórce Premier League. W przyszłym sezonie zagramy w Lidze Mistrzów.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja