Ibra: Synowie przekonali mnie do Man Utd

Zlatan | vs. Crystal Palace

Zlatan Ibrahimovic przyznał, że jego kariera mogła się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby nie jego synowie. To właśnie synowie wraz z Jose Mourinho przekonali Ibrę do podpisania kontraktu z Manchesterem United.

Zlatan miał wątpliwości przed transferem na Old Trafford. Szwed przyznał, że obecnie czuje się wspaniale po udowodnieniu wszystkim niedowiarkom swojej przydatności w wielkim klubie w wieku 35 lat.

Wczoraj dwa gole Ibry zapewniły Manchesterowi United drugie trofeum w tym sezonie. Był to 32. puchar zdobyty przez Szweda.

Wygranie trofeum to wyjątkowe uczucie, ale nie ze względu na wiek, bo wiem na co mnie stać. Chodzi o zdobycie go w Anglii. Ludzie ciągle mówili, że nie jestem w stanie grać na wysokim poziomie w Anglii i przeciwko angielskim zespołom. Myśleli, że nie będę w stanie tutaj strzelać. Mylili się, a ja cieszę się życiem.

W dalszej części wywiadu Zlatan przyznał, że 10-letni Maximilian i 8-letni Vincent przekonywali go do przejścia do Manchesteru United.

Nie widziałem siebie w Manchesterze United. Moje dzieci zaczęły skakać mi po głowie, później zadzwonił do mnie Jose i nagle znalazłem się w Manchesterze United. Czasami potrzebny jest odpowiedni moment. Jak widać lato ubiegłego roku było odpowiednim momentem na mój transfer do Anglii.

Anglia, Manchester United i Premier League muszą podziękować Jose Mourinho za mój transfer. Dzieciaki chciały mnie zobaczyć na Old Trafford, ale to Jose był osobą, która mnie przekonała. Mam z nim wyjątkową relację i po jego telefonie byłem przekonany, że muszę z nim pracować.

Zlatan zdobył 26 bramek w 38 meczach, ale do tej pory nie podpisał kontraktu na sezon 2017/18. Jose Mourinho w jednej z ostatnich wypowiedzi zażartował, że do zatrzymania Ibry na Old Trafford może być potrzebna demonstracja pod domem Szweda.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja