Cantona: United zdobędzie dziś z Mourinho pierwsze z wielu trofeów

628-390-cantona

Eric Cantona jest przekonany, że Manchester United zdobędzie dziś pod wodzą Jose Mourinho pierwsze z wielu trofeów.

Oprócz dzisiejszego finału EFL Cup, United wciąż ma szansę na triumf w FA Cup i Lidze Europy. Zdaniem byłego napastnika United, Czerwone Diabły zdobędą w tym sezonie więcej niż jedno trofeum, a to pierwsze padnie ich łupem właśnie dziś.

– Myślę, że wygrają więcej niż jedno trofeum w tym sezonie i to będzie ich pierwszy triumf. Mourinho to zwycięzca, wiele wygrał i to wspaniały menadżer. Myślę, że United wiele z nim wygra. Pierwsze trofeum jest moim zdaniem bardzo ważne. W takim klubie jak United presja zdobywania trofeów jest ogromna i po wygraniu pierwszego, nieco ta presja spadnie, ale oczywiście ludzie będą oczekiwali więcej. Mourinho nie ma jednak żadnego problemu z radzeniem sobie z oczekiwaniami – powiedział Cantona.

50-latek dostrzega zmiany w grze United od czasu przybycia na Old Trafford Jose Mourinho i wierzy, że były menadżer Chelsea, Interu Mediolan i Realu Madryt przywróci klubowi dawną świetność.

–  Myślę, że on gra bardziej ofensywny futbol niż kiedyś i cały czas stara się zrozumieć oczekiwania. To bardzo inteligentny facet, sprytny i mający duże poczucie humoru. Zawsze to powtarzałem jeszcze zanim trafił do United. On bierze całą presję na siebie i się tym w ogóle nie przejmuje. Psychologicznie jest wspaniały. Całą presję bierze na siebie, czym odciąża innych, w tym piłkarzy, którzy mogą cieszyć się grą – dodał Francuz.

Eric Cantona nie zapomniał oczywiście wspomnieć też o Zlatanie Ibrahimoviciu, z którym jest na każdym kroku porównywany i który od czasu przenosin z Paris Saint Germain radzi sobie na Old Trafford bardzo dobrze.

– To wspaniały piłkarz i wielka osobowość. Grał w Milanie i Barcelonie, więc doskonale wie co to presja, rozumie to i udowodnił też, że to wspaniały facet– zakończył “Król Eric”.

Źródło:

ESPN

Dyskusja