Mourinho ma dylemat odnośnie Rooneya przed finałem EFL Cup

628-390-rooney-mourinho

Jose Mourinho potwierdził, że Wayne Rooney znajdzie się w kadrze na niedzielny finał EFL Cup z Southampton, jednak Portugalczyk nie zdecydował jeszcze czy kapitan Czerwonych Diabłów zagra od pierwszej minuty. Dodał on też, że zamierza się przy wyborze składu kierować rozumem, a nie sercem.

Wybiorę tylko 11 najlepszych piłkarzy. Wygrywamy wszyscy razem. Nie ważne czy grasz czy nie, czy grasz dużo, czy nie grasz wiele. Wybiorę najlepszy możliwy skład. Muszę podjąć decyzję. Wiecie, że normalnie gramy dwoma różnymi systemami. Czasami gramy z dwoma pomocnikami i “numerem 10”, jeśli zachodzi taka potrzeba. Finał to wyjątkowy mecz i jest to opcja dla mnie – powiedział menadżer Czerwonych Diabłów.

Absencja w meczu z Southampton kontuzjowanego Henrikha Mkhitaryana w znacznym stopniu zwiększa szansę na grę dla Wayne’a Rooneya, który wygrywał wcześniej z United Puchar Ligi w latach 2006 i 2010 i ma on szansę na trzeci triumf.

Jose Mourinho natomiast jeśli jego drużyna odniesie jutro sukces, to zdobędzie Puchar Ligi już po raz 4, czego wcześniej dokonali Alex Ferguson i Brian Clough. Mimo iż Portugalczyk nie widział w swojej karierze wielu piłkarzy, którzy we wręcz fanatyczny sposób pragnęliby wygranej, kilku piłkarzy United imponuje mu w tej kwestii.

Jest ich kilku. Nie wszyscy. Pracowałem podczas mojej kariery z niektórymi piłkarzami, którzy mieli ogromny talent, ale nie byli naturalnymi zwycięzcami, ani nie walczyli każdego dnia o wygraną, potem o kolejną i o podtrzymanie serii zwycięstw. U Zanettich, Lampardów, u tych piłkarzy nie można było tego dostrzec każdego dnia. My jednak mamy ludzi, którzy pokazują mi, że chcą wygrać ten mecz i że jest on dla nich bardzo ważny. Myślę, że jeśli spróbuje się czegoś dobrego, chce się to powtórzyć. Jeśli wygrywałeś, ale teraz tego nie robisz, brakuje Ci tego i nie możesz tego zaakceptować – dodał Mourinho.

Wszyscy wiemy, że futbol się zmienia. Wszyscy wiemy, że jest teraz dużo trudniej niż kiedyś. Jednak w zeszłym sezonie, bardzo trudnym sezonie dla klubu, piłkarzy i menadżera, udało im się zdobyć trofeum. To była dla nich dobra chwila. Dlatego musimy spróbować – zakończył.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja