Mata: Teraz liczy się tylko finał EFL Cup

628-390-mata-18

Juan Mata przekonuje, że dla drużyny i samego Jose Mourinho zdobycie pucharu EFL jest w tym momencie najważniejsze.

United nie wygrał tych rozgrywek od 2010, a zeszłoroczny puchar FA był pierwszym trofeum zdobytym od odejścia Sir Alexa Fergusona w 2013 roku. Czerwone Diabły nadal walczą na czterech frontach i właśnie zmagania na jednym z tych frontów zakończą się już jutro.

Juan Mata w rozmowie z reporterem Sky Sports wyraźnie podkreśla wagę i rangę najbliższego spotkania.

– Trener wyraźnie dał nam do zrozumienia jak ważne jest to spotkanie. Nie ma żadnego znaczenia, że to finał akurat Pucharu Ligi. Każdy  finał jest najważniejszy – powiedział hiszpański pomocnik United.

– Musimy więc zrobić wszystko, żeby wygrać to spotkanie. Porażka nie wchodzi w grę. Finały jakichkolwiek rozgrywek to najważniejsze mecze w karierze każdego piłkarza. Oczywiście wspaniale będzie jutro wygrać. Jednak mecze na Wembley, kiedy wspiera cię ogromna liczba fanów są niesamowitym przeżyciem, jedynym w swoim rodzaju.

Mata ma doświadczenie w wygrywaniu spotkań finałowych. Rok temu wygrywał FA Cup z United, z drużyną Chelsea zdobył puchar Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a z reprezentacją Hiszpanii triumfował na Mistrzostwach Świata w RPA w 2010 oraz na Euro 2012, rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie.

– Myślę, że miałem trochę szczęścia do finałów. Jednak szczęściu trzeba pomóc. Na takie spotkania każdy jest maksymalnie zmotywowany i skoncentrowany. Nikt nie chce popełnić błędu. Mimo wszystko trzeba się też takim spotkaniem cieszyć. To wyjątkowy dzień, bez czerpania radości z takiego wydarzenia ciężko dobrze się zaprezentować na boisku.

Finałowe spotkanie pucharu EFL z Southampton będzie drugą w tym sezonie wizytą Czerwonych Diabłów na Wembley. Pierwszy mecz na tym obiekcie United wygrał z Leicester City, w spotkaniu o Tarczę Wspólnoty, w sierpniu zeszłego roku.

Dyskusja