Mourinho: Moje zwolnienie to przy tym pikuś

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho porównuje zwolnienie Ranieriego do jego swojego odejścia z Chelsea Londyn. Portugalczyk został wtedy zwolniony w następnym sezonie po zdobyciu mistrzowskiego tytułu z “The Blues”.

Claudio Ranieri został zwolniony z posady trenera Leicester City 298 dni po zdobyciu przez drużynę “Lisów” sensacyjnego mistrzostwa Anglii. Mourinho odniósł się do tego wydarzenia w konferencji przed finałowym spotkaniem EFL Cup. Mourinho został zwolniony w podobnych okolicznościach, włodarze Chelsea podziękowali mu 7 miesięcy po zdobyciu mistrzostwa Anglii. Portugalczyk twierdzi jednak, że dymisja Ranieriego jest znacznie bardziej szokująca niż jego sprzed ponad roku.

– Kiedy ponad rok temu byłem zwalniany z Chelsea, będąc aktualnym mistrzem kraju, myślałem, że to coś niewyobrażalnego, szokującego i niestosownego. Teraz jednak uświadomiłem sobie, że moja sytuacja to “pikuś” w porównaniu do tego co zrobiono Claudio – powiedział Mourinho.

– Ja po prostu w Chelsea zrobiłem to co miałem zrobić, a on napisał jedną z najpiękniejszych historii w erze Premier League. Pozbyto się człowieka, którego imię powinien nosić stadion drużyny Leicester.

“The Special One” przekonuje, że los Ranieriego to lekcja i pokaz jak wygląda teraz zarządzanie w klubach piłkarskich na całym świecie.

– Czasami dobrze jest sobie uświadomić jaki naprawdę jest futbol. Trzeba się do tego zaadaptować. Może i to koniec jego przygody w Leicester, ale nikt nie wymaże tego co zrobił dla tego klubu – napisał Mourinho na swoim Instagramie.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja