Bez Mkhitaryana, ale z Carrickiem i Rooneyem na finał EFL Cup

628-390-rooney-carrick

Menadżer Manchesteru United, Jose Mourinho przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej, że Henrikh Mkhitaryan nie zagra w finale EFL Cup z Southampton. Portugalczyk dodał też, że dostępny będzie Michael Carrick.

Obaj piłkarze podczas środowego, rewanżowego meczu Ligi Europy z St.Etienne nabawili się urazów. Mkhitaryan opuścił boisko z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, a Carrick po nabawieniu się urazu łydki.

Początkowo Jose Mourinho po meczu sugerował, że nie ma szans by obaj piłkarze wykurowali się na niedzielny finał, jednak w przypadku Anglika kontuzja okazała się niegroźna i będzie mógł on zagrać przeciwko Southampton.

Szansę udziału w finałowym spotkaniu ma też Wayne Rooney, który po urazie mięśniowym wrócił we wtorek do treningów. Decyzja o udziale w meczu Phila Jonesa zostanie podjęta w sobotę.

– Michael Carrick jest dostępny. Jest bystry i doświadczony. W spotkaniu z St.Etienne zszedł w odpowiednim momencie, dlatego jest dostępny. Mkhitaryan nie zagra, a z Jonesem zobaczymy, decyzję podejmiemy jutro. Z Wayne’em wszystko dobrze, trenuje z zespołem. Nie był wybrany na spotkanie z St.Etienne  ponieważ nie był gotowy do gry, ale teraz bez wątpienia weźmie udział w meczu – powiedział Mourinho.

Ander Herrera wraca po odbytym jedno-meczowym zawieszeniu, a czerwona kartka Erica Bailly liczy się tylko w Lidze Europy, dlatego nie będzie on dostępny na wyjazdowy mecz z FC Rostovw europejskich pucharach.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja