United lepsze od St. Etienne, Czerwone Diabły w 1/8 finału Ligi Europy!

628-390-mata-mkhitaryan

Manchester United pokonał na wyjeździe AS Saint-Etienne i po wygraniu zarówno pierwszego jak i rewanżowego spotkania, awansował do 1/8 finału Ligi Europy.

W pierwszym kwadransie żadna z drużyn nie stworzyła żadnej dobrej okazji do zdobycia gola, spotkanie jest pod kontrolą United.

Pierwsza okazja dla United i piłka w siatce! Henrikh Mkhitaryan! Świetne dośrodkowanie z lewej strony boiska od Juana Maty kończy Ormianin! W 16 minucie mamy 1:0!

W 23 minucie blisko samobójczego gola i podwyższenia prowadzenia United, jednak Ruffier zdołał odbić piłkę po niefortunnej interwencji obrońcy

W 26 minucie z boiska schodzi Mkhitaryan, najprawdopodobniej Ormianin doznał kontuzji, wchodzi za niego Rashford.

W 34 minucie z dystansu próbował Veretou, ale jego strzał został zablokowany przez Smallinga.

W 39 minucie dośrodkowanie zawodnika Saint Etienne z rzutu wolnego z okolic 40 metra, piłka dociera do Perina, ale jego strzał głową bezproblemowo wyłapał Romero.

W 41 minucie z dystansu uderzał Ibrahimović, mocno ale niecelnie.

W 49 minucie w pole karne przedzierał się Rashford, ale został powstrzymany przez obrońców rywala.

W 56 minucie gospodarze mieli rzut wolny z okolic 20 metra, ale Hamouma się poślizgnął i uderzył bardzo niecelnie.

W 58 minucie Fellaini miał dobrą okazje do podwyższenia prowadzenia, ale trafił w boczną siatkę.

W 63 minucie mamy czerwoną kartkę dla Erica Bailly’iego. Środkowy obrońca w przeciągu kilku minut otrzymał dwie żółte kartki i teraz United będą grać w dziesiątkę.

W 77 minucie z ostrego kąta uderzał Zlatan Ibrahimović, ale nie trafił w bramkę.

W 84 minucie z dystansu uderzał Schweinsteiger, ale bardzo niecelnie.

W 93 minucie z dystansu mocno uderzał Jorginho, ale jego strzał obronił Romero.

Zawodnicy Manchesteru United dobrze podeszli do rewanżowego spotkania z St. Etienne. Czerwone Diabły miały trzy-bramkową zaliczkę z pierwszego spotkania, która dała im spokój i komfort w dzisiejszym meczu. Zwycięską bramkę na Stade Geoffroy Guichard zdobył Henrikh Mkhitaryan.

AS SAINT – ETIENNE 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 16′ Mkhitaryan

Saint-Etienne: Ruffier – Pogba, Perrin, Theophile-Catherine, Malcuit – Pajot, Veretout (68′ Lemoine), Monnet-Paquet, Saivet (55′ Jorginho), Hamouma – Beric (59′ Roux)

Man Utd: Romero – Young, Bailly (63′ czerwona kartka), Smalling, Blind – Carrick (61′ Schweinsteiger), Fellaini, Pogba, Mata (63′ Roj0), Mkhitaryan (26′ Rashford) – Ibrahimovic