De Bruyne: Nie można porównywać City z United i Liverpoolem

628-390-debruyne-3

Kevin De Bruyne uważa, że nie można porównywać klubu z Etihad Stadium do Manchesteru United i Liverpoolu, ponieważ oba te kluby zapisały się w historii Ligi Mistrzów, czego nie można powiedzieć o drużynie Manchesteru City.

Belg zdaje sobie sprawę, że United i Liverpool zdobywały Ligę Mistrzów po kilka razy i grają w tych rozgrywkach od kilkudziesięciu lat, natomiast City uczestniczy w tych elitarnych rozgrywkach dopiero od kilku sezonów.

Ludzie mówią o drużynach takich jak Man United i Liverpool, mając na uwadze ich historię. Oczywiście to wspaniałe drużyny i nie można nas porównywać do nich, ponieważ nie gramy tak długo w tych rozgrywkach i nie mamy takich sukcesów w Lidze Mistrzów jak oni. Oni są w tych rozgrywkach od wielu lat, a my dopiero przez 5 czy 6. Potrzebujemy takiej samej ilości czasu w Lidze Mistrzów jak oni, by być z nimi porównywani – powiedział De Bruyne.

Dla mnie historia nic nie znaczy, ale dla wielu ludzi na Świecie jest ona wszystkim. To dlatego o City mówi się trochę mniej niż o innych drużynach. Każdy w Anglii byłby dumny, gdyby angielska drużyna osiągnęła wiele w Europie, ale chcemy też mieć taką szansę. Jeśli będziemy w tych rozgrywkach przez kolejne 50 lat i będziemy mieć kilka sukcesów w Lidze Mistrzów, może ludzie spojrzą na nas inaczej – dodał Belg.

Źródło:

goal.com

Dyskusja