Mourinho: Doceniam podejście piłkarzy

Rui Faria | Jose Mourinho

Jose Mourinho docenił podejście swoich podopiecznych w trakcie wygranego 2:1 meczu z Blackburn. Manchester United przegrywał 0:1 przez dziesięć minut meczu.

Podejście moich piłkarzy było bardzo dobre. Gdyby zabrakło pozytywnego nastawienia to przegralibyśmy, bo Blackburn to dobry zespół. Grali lepiej niż w Championship. Wierzyli w dobry rezultat i nie chcieli się poddać. Jeszcze raz powtórzę – z innym podejściem piłkarzy mogłoby być bardzo różnie.

Gdy mam ważnych piłkarzy na ławce, mam pewność, że będziemy w stanie odwrócić losy meczu. Czasami to nie działa, ale to kwestia mentalności. Rozmawiałem ze Zlatanem i Pogbą w przerwie i powiedziałem, żeby byli gotowi do wejścia na boisko z pozytywnym nastawieniem. Jestem zadowolony z wygranej, bo Blackburn zasłużyło na to, żeby przyjechać na Old Trafford. Mimo wszystko wynik meczu to korzyść dla nich, bo będą mogli skupić się na wymagającej Championship.

Mamy fantastycznych fanów. Szkoda że w Premier League kibice gości nie dostają tylu biletów na mecze wyjazdowe. Sędziowie byli dzisiaj nad wyraz spokojni. Wszystko było w jak najlepszym początku. Do tego chłopiec od piłek był genialny!

Nie mam żadnej reakcji na losowanie. Czeka nas spotkanie z Saint-Etienne, finał Pucharu Ligi i zapewne kolejny rywal w Lidze Europy. Oprócz tego muszę walczyć o pozycję w czołowej czwórce Premier League, więc moją głowę zaprzątają inne rzeczy. Chelsea może być łatwym rywalem, bo są na czele Premier League i Puchar Anglii nie jest dla nich ważny.