Blackburn pokonane, United w kolejnej rundzie FA Cup

628-390-11-zlatan

Manchester United w meczu 1/8 finału FA Cup pokonał na wyjeździe Blackburn Rovers i awansował do kolejnej rundy.

W 16 minucie potężny strzał z linii pola karnego oddał Emnes, ale dobrą interwencją popisał się Romero.

W 17 minucie mamy 1:0 dla Blackburn. Przedostatni zespół Championship na prowadzenie wyprowadza Graham.

W 21 minucie pierwszy celny strzał United. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę główkował Lingard, ale Steele bez problemów wyłapał ten strzał.

W 24 minucie Herrera uderzał zza pola karnego, ale golkiper Blackburn skutecznie interweniuje.

W 26 minucie kolejny strzał z dystansu piłkarza United, tym razem próbował Mkhitaryan, ale nie trafił w bramkę.

W 28 minucie mamy wyrównanie! Marcus Rashford! Anglik kapitalnie wykorzystał błąd w ustawieniu obrony Blackburn i po doskonałym podaniu od Mkhitaryana i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali!

W 38 minucie Conway dostał bardzo dobre podanie prostopadłe, przyjęciem wyprowadził się na czystą pozycję, ale jego strzał z lewej nogi był niecelny.

W doliczonym czasie pierwszej połowy bliski gola był Lingard, ale jego piłka po jego strzale głową nie wpadła do siatki.

W 49 minucie pierwszy celny strzał w drugiej połowie oddał Conway, ale bez problemów wyłapał je Romero.

W 63 minucie bliski gola Ibrahimović, który dopiero co pojawił się na boisku. Szwed na wślizgu próbował dosięgnąć zagraną w pole karne piłkę, ale zabrakło mu kilku centymetrów,

W 71 minucie z okolic 25 metra uderzał Herrera, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę Steele’a.

W 77 minucie United obejmują prowadzenie! Zlatan Ibrahimović! Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Pogba, a Ibrahimović w sytuacji sam na sam nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Blackburn!

Ależ interwencje Romero! Wszystko zaczęło się od błędu Argentyńczyka, który zamiast piłkę złapać, wypiąstkował ją przed siebie, wprost pod nogi rywala, ale zdołał obronić jego strzał z 3 metra, a następnie obronił dobitkę Emnesa i w 86 minucie było bardzo blisko gola wyrównującego dla gości.

Czerwone Diabły nie rozegrały dziś wielkiego meczu, ale na przedostatni zespół Championship to wystarczyło. Dobre zmiany dali Zlatan Ibrahimović oraz Paul Pogba, i to gol tego pierwszego dał zwycięstwo w tym meczu.

BLACKBURN ROVERS 1:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 18′ Graham, 28′ Rashford, 77′ Ibrahimović

Blackburn: Steele, Greer, Williams, Lowe, Feeney (73′ Mahoney), Graham (77′ Stokes), Mulgrew, Emnes, Guthrie (80′ Tomlinson), Lenihan, Conway

Man Utd: Romero, Young, Smalling, Rojo, Darmian, Carrick, Herrera, Lingard (62′ Pogba), Mkhitaryan, Martial (62′ Ibrahimović), Rashford (89′ Mata)