Mourinho po zwycięstwie nad Saint-Etienne

628-390-mourinho-manutd-9

Jose Mourinho był zadowolony ze zwycięstwa 3:0 nad Saint-Etienne w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

To bardzo dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę naszą słabą grę w pierwszej połowie. Mamy zaliczkę, ale losy dwumeczu nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Mourinho nie był zadowolony z pierwszej połowy spotkania. Piłkarze United schodzili do szatni z wynikiem 1:0.

W przerwie powiedziałem, że nie można wygrać spotkania piłki nożnej bez koncentracji i intensywności. Następnie skupiłem się na taktyce i zmieniłem kilka elementów w ustawieniu. Najważniejsze było nastawienie, ponieważ zaczęliśmy od sytuacji jeden na jeden po nieudanym podaniu od obrońcy.

Bohaterem meczu został Zlatan Ibrahimovic – zdobywca trzech bramek.

Zlatan zdobył wiele hattricków, ale po raz pierwszy zrobił to dla Manchesteru United. Wiemy, że w Anglii jest to trudniejsze, więc należą mu się gratulacje. To fantastyczna okazja dla niego, jednak ostatecznie liczy się tylko dobry rezultat i czyste konto. Mamy dużą przewagę i musimy ją utrzymać.

Jose Mourinho apelował o koncentrację do końca.

Doświadczyłem wielu szalonych rzeczy. Kiedyś przegrywałem 0:3 z Tottenhamem do przerwy, a ostatecznie zremisowaliśmy 3:3. W Realu zwyciężyliśmy 3:0 nad Galatasaray u siebie, a w Turcji przez pewien czas przegrywaliśmy 1:3. Przeżyłem tyle, że spodziewam się dosłownie wszystkiego. Musimy wyjść na boisko, nie stracić gola i coś strzelić, żeby ostatecznie zamknąć tę rywalizację.