Zlatan – Saint Etienne 3-0

628-390-1-zlatan-etienne

Manchester United pokonał u siebie AS Saint Etienne w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Hat-trickiem popisał się Zlatan Ibrahimović. Mecz rewanżowy już za tydzień na Stade Geoffroy Guichard.

W 3 minucie fatalny błąd defensywy United. Bailly nie zrozumiał się z Herrerą i przez to napastnik St. Etienne wyszedł sam na sam, ale koniec końców akcja nie skończyła się golem.

W 7 minucie Fellaini zdobywa bramkę, ale niedoszły asystent Mata był na spalonym, gol nieuznany.

W 10 minucie z dystansu próbował Martial, ale jego mocne uderzenie broni Ruffier.

W 15 minucie mamy 1:0 dla United! Ibrahimović! Szwed sprytnie uderzył z rzutu wolnego z okolic 20 metra, piłka po drodze do bramki jeszcze odbiła się od muru i szczęśliwie wpadła do siatki!

Juan Mata marnuje kapitalną okazję! W 25 minucie Hiszpan dostał genialne podanie od Paula Pogby, wyszedł sam na sam, ale jego uderzenie obronił Ruffier, Mata próbował jeszcze dobijać, ale nie trafił w bramkę.

W 30 minucie blisko gola wyrównującego dla gości. Z 16 metrów uderzał Saivet, ale piłka minimalnie minęła słupek.

W 31 minucie mogło być 2:0! Świetnym rajdem popisał się Martial, uderzył z lewej nogi na bramkę, ale jego strzał obronił Ruffier, piłka odbiła się jeszcze pod nogi Ibrahmovicia, ale ten nie zdołał skierować piłki do siatki.

Akcja za akcją, kilka sekund po sytuacji Zlatana kolejny raz w tym meczu uderzał Saviet, ale jego mocny strzał minął bramkę Romero.

W 40 minucie z dystansu uderzał Florentin Pogba, ale nie trafił  w bramkę.

W 42 minucie dobrze prezentujący się goście mieli kolejną okazję. Hamouma pomknął na w kierunku bramki Romero, ale jego uderzenie było niecelne.

W 50 minucie piłka po raz drugi w siatce Saint Etienne ale prawidłowo nie uznany, ponieważ strzelający Ibrahimović był na spalonym.

W 52 minucie z dystansu próbował Paul Pogba, ale jego strzał był niecelny.

Napór United trwa! Kilka chwil po strzale Pogby, Anthony Martial świetnie minął obrońcę „Zielonych”, ale nie pokonał Ruffiera!

W 55 minucie Ibrahimović odegrał do Valencii, ten uderzył z pierwszej piłki, ale jego uderzenie po rykoszecie od obrońcy nieznacznie minęło bramkę.

Kapitalna akcja w wykonaniu United, Paul Pogba bliski spektakularnego gola! W 61 minucie Mata zagrał do Francuza, ten świetnie się odwrócił z obrońcą na plecach, ale jego strzał z lewej nogi minimalnie minął bramkę rywala!

Jak to nie wpadło? Paul Pogba trafia w poprzeczkę! W 69 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Blinda, po którym Francuz główkuje w obramowanie bramki!

W 73 minucie bardzo blisko gola na 1:1. Roux dostał świetne podanie na czystą pozycję, próbował przerzucić piłkę nad Romero, ale oprócz bramkarza United przelobował również bramkę.

2:0! Ibrahimović po raz drugi! W 75 minucie świetnie w pole karne wpadł rezerwowy Rashford, następnie zagrał wzdłuż bramki Ruffiera, piłka dotarła do Szweda, a ten dołożył tylko nogę!

W 78 minucie z dystansu próbował Lingard ale nie trafił w bramkę.

Bóg Manchesteru na 3:0! Hat-trick Ibrahimovicia! Szwed bezbłędnie wykorzystał rzut karny i strzela swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu!

W 93 minucie Paul Pogba uderzał z wolnego, ale piłka nie wpadła do siatki.

Manchester United zagrał przeciętnie w pierwszej połowie, ale w drugiej części spotkania Czerwone Diabły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i zapewniły (z pomocą Zlatana) sobie solidną zaliczkę przed meczem rewanżowym.

MANCHESTER UNITED 3:0 AS SAINT ETIENNE

Bramki: 15′ 75′ 86′ Ibrahimović

Man UtdRomero – Valencia, Bailly, Smalling, Blind – Herrera, Fellaini (46′ Lingard), Pogba – Mata (70′ Rashford), Martial (85′ Young) – Ibrahimović

St. Etienne: Ruffier -Malcuit, Perrin, Theophile-Catherine, Pogba (77′ Beric) – Intima (65′ Roux), Veretout, Pajot, Monnet-Paquet – Saivet, Hamouma