Scholes: Man Utd będzie w TOP4, ale Rooney może odejść z klubu

628-390-rooney-18

Wayne Rooney z powodu braku regularnej gry może opuścić Manchester United – uważa legenda Czerwonych Diabłów i były kolega z drużyny kapitana United, Paul Scholes. Anglik jest też zdania, że klub z Old Traffor skończy sezon w TOP4.

Rooney, który w zeszłym miesiącu pobił rekord strzelecki klubu należący do Sir Bobby’ego Charltona, nie wyszedł w pierwszym składzie United od 17 grudnia i był w styczniu silnie łączony z transferem do Chin. 31-latek ma dwa lata do końca kontraktu, jednak zdaniem Scholesa, jeśli nie będzie dostawał więcej szans, to prawdopodobnie opuści Old Trafford.

– Jeśli to będzie nadal tak wyglądać, nie widzę by miał on zostać przez kolejne dwa lata. Może się to różnie potoczyć na koniec sezonu. Nie widzę go jako piłkarza, który zaakceptuje brak gry. On chce być w drużynie, w której gra co tydzień. Nikt nie będzie bardziej sfrustrowany od Wayne’a w przypadku braku gry. Bycie zmiennikiem doprowadzi go pod ścianę. Występy tylko w Lidze Europy czy FA Cup będą go zabijały. Ale to od niego zależy czy spuści głowę i udowodni, że może grać we wielkich meczach – powiedział Scholes dla Daily Mail.

Czerwone Diabły zajmują obecnie 6 pozycję w Premier League, mając 13 meczów do końca rozgrywek, jednak Scholes uważa, że drużyna prowadzona przez Jose Mourinho zakończy sezon w TOP4.

Widać wielki postęp w stosunku do tego co oglądaliśmy w ostatnich latach. Oglądam ich teraz i nie mam wątpliwości, że zakończą sezon w TOP4. Oni i Chelsea grają najlepszy futbol z pierwszej szóstki i myślę, że mogą skończyć sezon na drugim czy trzecim miejscu – dodał Anglik.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja