Menadżer Saint-Etienne: Ibra przypomina mi Cantonę

Christophe Galtier

Zlatan Ibrahimovic wielokrotnie mierzył się z Saint-Etienne za czasów gry w PSG. Christophe Galtier, menadżer czwartkowego rywala, dorastał z Cantoną w Marsylii i przyznał, że Ibra przypomina mu legendę Manchesteru United.

Jose Mourinho różni się od wizerunku, który został stworzony w mediach. Ma dużą, a wręcz ogromną, osobowość. Mimo wszystko każde nasze spotkanie cechowało się szacunkiem. Graliśmy wiele spotkań z PSG i nawet udało nam się wygrywać. Wszystko zmieniło się po przybyciu Zlatana. Wtedy zaczęliśmy tracić gola za golem.

Uwielbiam takich piłkarzy. Są szalenie silni. Gdy patrzę na Ibrę, nie mogę się powstrzymać, aby porównać go do Erica Cantony. Ma ogromną osobowość, potrafi wybuchnąć na boisku i wziąć odpowiedzialność za swoje działania. Jest niesamowitym piłkarzem. Zdobywa gola za golem i pokazał to w Anglii, gdzie nie jest łatwo.

Jest profesjonalistą, który daje przykład innym. Stawiam, że dlatego sprowadzili go do Manchesteru. Tak samo było w przypadku Cantony. Słyszałem od przyjaciół z Paryża, że Zlatan potrafi być bardzo agresywny, jeśli ktoś poda w nieodpowiednie miejsce.

Tacy zawodnicy są ważni dla młodych piłkarzy. Nawet po treningu zostaje na kolejną godzinę na siłowni. To wspaniały przykład dla juniorów. Zachowuje się tak w wieku 35 lat, ale było tak zawsze. – powiedział Galtier w wywiadzie.

Dyskusja