Neville: Martial może być gwiazdą United

628-390-martial-18

Gary Neville pochwalił Anthony’ego Martiala za to w jakim stylu wrócił do drużyny w sobotnim meczu z Watfordem. Zdaniem Anglika, napastnik Czerwonych Diabłów może być wielką gwiazdą.

Zdaniem byłego obrońcy United, 21-latek spisał się w sobotę znakomicie i ma ogromny potencjał by być w niedalekiej przyszłości liderem drużyny.

– On zagrał bardzo dobrze. To dla niego dobry początek na dalszą część sezonu. United ma jeszcze wiele meczów, więc dostanie on jeszcze wiele szans, a fani go kochają. Menadżer dał mu szansę, więc musi ją wykorzystać. To może być najlepszy klub na Świecie do gry i do tego by zrobić z niego gwiazdę. Myślę, że on właśnie zdał sobie z tego sprawę – powiedział Gary Neville w programie Monday Night Football emitowanym przez Sky Sports.

Mourinho miał w tym sezonie momenty, w których odsuwał od składu takich piłkarzy jak Henrikh Mkhitaryan, Chris Smalling, Luke Shaw czy właśnie Anthony Martial, dlatego zdaniem Neville’a musi on teraz zrobić wszystko by udowodnić menadżerowi swoją wartość.

Podobnie jak z Mkhitaryanem na początku sezonu, pomiędzy nim i menadżerem było coś niedobrego i nie był jego ulubieńcem, ale teraz dostał szansę i wyglądał niesamowicie. Martial musiał zdecydować, którą drogą chce iść, tak jak zrobili inni – dodał Anglik.

Chris Smalling po krytyce wrócił do składu i spisał się dobrze. Luke Shaw też musi wykazać się determinacją jeśli chce wrócić. To co Mourinho chciał zrobić to sprawdzić tych piłkarzy mówiąc “Czy jesteś wystarczająco dobry by grać w tym klubie i by co tydzień dawać dobre mecze?”

– Martial pod kątem finansowym to wielki transfer i to wciąż młody piłkarz. Do tego ma on ogromny talent i może osiągnąć wszystko. W sobotę było tak wiele rzeczy, które zrobił dobrze – zakończył były obrońca Manchesteru United.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja