United zapłaci kolejne 8 milionów za Martiala

628-390-martial-mu-7

Manchester United może być już w najbliższych dniach zmuszony do zapłacenia dodatkowych 8 milionów za Anthony’ego Martiala. Stanie się tak jeśli Francuz zdobędzie jeszcze jednego gola dla Czerwonych Diabłów.

Były napastnik AS Monaco był wiodącą postacią w wygranym 2-0 meczu z Watford, podczas którego zdobył swojego 24 gola w klubie z Old Trafford i już tylko jednego trafienia brakuje mu do spełnienia pierwszego zapisu w kontrakcie, po którym wzrośnie kwota jego transferu do Manchesteru United.

W umowie pomiędzy United i Monaco była zawartych kilka klauzul, po spełnieniu których suma transferu Martiala miała wzrosnąć, jedną z nich było zdobycie 25 bramek, po strzeleniu których do kasy klubowej francuskiego klubu ma wpłynąć kolejne 8 milionów funtów.

Pierwotna suma transferu wynosiła 36 milionów funtów, jednak w ostatecznym rozrachunku może ona wzrosnąć nawet do 62 milionów. Poza 25 golami w United, za które Monaco wzbogaci się o 8 milionów, kolejnym punktem umowy jest 25 występów w reprezentacji Francji (także 8 milionów) oraz znalezienie się na finałowej liście kandydatów do Złotej Piłki (10 milionów).

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja