Mata: Martial może nam wiele dać

628-390-mata-martial-2

Juan Mata po wygranym 2-0 meczu z Watfordem pochwalił Anthony’ego Martiala, który po niemal miesięcznej przerwie pojawił się od pierwszej minuty na boisku i zdobył jedną z bramek, a przy kolejnej zaliczył asystę.

Martial po raz pierwszy od blisko miesiąca pojawił się w wyjściowej jedenastce i został bohaterem wczorajszego spotkania dobrze dogrywając piłkę przy bramce Maty i skutecznie wykańczając akcję w drugiej połowie, ustalając przy tym wynik spotkania na 2-0. Po tym spotkaniu Mata był pełen uznania dla Francuza.

Bardzo cieszę się z jego powodu. Ostatnio miał kilka trudnych tygodni, ale trenował w tym czasie bardzo dobrze. To wspaniały przyjaciel i świetny piłkarz, który może nam wiele dać i który jest świadom, że jest doskonałym zawodnikiem – powiedział Hiszpan.

Wygrana z Watfordem przedłużyła serię Czerwonych Diabłów do 16 meczów bez porażki w Premier League. Zdaniem Maty pierwsza połowa wczorajszego spotkania była jedną z najlepszych w obecnym sezonie.

Myślę, że zagraliśmy dobry futbol. Graliśmy bardzo ofensywnie, próbując stworzyć sobie okazje do zdobycia bramki, szczególnie w pierwszej połowie. Moim zdaniem graliśmy bardzo dobrze i mogliśmy zdobyć więcej goli, ale najważniejsze, że zdobyliśmy 3 punkty po dobrej grze i sądzę, że fani po meczu wracali do domu bardzo szczęśliwi. To była jedna z najlepszych połów w sezonie, ponieważ od pierwszej minuty wiedzieliśmy, że musimy grać na wysokim tempie i to robiliśmy – dodał Juan.