Man Utd zaoferuje Griezmannowi kontrakt wart 60 mln?

628-390-griezmann-3

Manchester United zamierza w letnim oknie transferowym skupić się na jakości, dlatego Antoine Griezmann ma być głównym celem klubu z Old Trafford, który jest gotów zaproponować mu kontakt wart 60 milionów funtów – informuje The Mirror.

Francuz ma latem opuścić Atletico Madryt i zasilić szeregi United, które zamierza mu zaoferować 4-letni kontrakt w wysokości 300 tysięcy funtów tygodniowo, co da około 15 milionów funtów rocznie.

Klub z Old Trafford liczy na wynegocjowanie niższej kwoty odstępnego niż 85,5 milionów funtów, czyli kwoty klauzuli, która jest zapisana w kontrakcie Griezmanna. Jeśli jednak Atletico nie będzie chciało negocjować, Ed Woodward jest gotów do wpłacenia pełnej kwoty zawartej w klauzuli. Zdaniem The Mirror, Francuz ma być tak zdesperowany by dołączyć do United, że jego transfer nie jest zależny od tego czy drużyna prowadzona przez Jose Mourinho zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów.

Idolem Griezmanna z dzieciństwa był były Czerwony Diabeł, David Beckham i po transferze do United miałby on grać właśnie z numerem 7, z którym grał dawniej Anglik.

25-latek ma być długoterminowym następcą Wayne’a Rooneya, który nie wykluczone, że w przypadku małej ilości minut na boisku zdecyduje się latem na którąś z wielomilionowych ofert z Chin.

Źródło:

Mirror

Dyskusja