Man Utd planuje benefis Michaela Carricka

628-390-carrick-6

Manchester United planuje zorganizować benefis mający uczcić karierę Michaela Carricka na Old Trafford. Pomocnik dołączył do zespołu w 2006 roku i zagrał w barwach klubu ponad 300 razy.

Nie ogłoszono kto będzie przeciwnikiem Manchesteru United, jednak obecnie faworytem jest Newcastle walczące o awans do Premier League.

Carrick został ukształtowany jako piłkarz w Wallsend i odrzucił szansę gry w Newcastle na początku swojej kariery. Michael wybrał West Ham United i to właśnie tam przechodził przez kolejne szczeble rozwoju.

Mimo zaawansowanego wieku Carrick pozostał ważnym elementem Manchesteru United. Pracownicy klubu i piłkarze przyznają, że ambicja Anglika pomaga każdemu w osiąganiu jeszcze lepszych wyników.

Nie będziemy świętowali 4., 3. czy 2. miejsca w tabeli. Liga Mistrzów jest ważna dla klubu, ale Manchester United celebruje tylko zwycięstwa. Chcemy grać w elitarnych europejskich rozgrywkach, ponieważ wiążę się z z szacunkiem na świecie, ale nie mamy zamiaru przesadnie cieszyć się z samego awansu, bo celem jest zwycięstwo. – mówił niedawno Carrick o ambicjach klubu.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja