Ibrahimović: Wciąż możemy zdobyć 3 trofea

628-390-zlatan-manutd-3

Zlatan Ibrahimović przekonuje, że Manchester United wciąż może zgarnąć trzy trofea, a pozostali rywale zostać z niczym.

Trwa seria meczów bez porażki Czerwonych Diabłów, ekipa Jose Mourinho nie przegrała w Premier League od października. Zmalała też strata do miejsca na podium, która w listopadzie wynosiła 12 punktów, a teraz już tylko 2. Rywale wreszcie zaczęli gubić punkty, a do tego doszła bardzo dobra gra United.

– Nie możemy się zatrzymywać – powiedział Ibrahimović po mecz z Watfordem.

– Teraz pora na Ligę Europy, chcemy dobrze się zaprezentować i oczywiście pokonać AS Saint – Etienne. Z 5 możliwych trofeów zdobyliśmy już jedno (Tarcza Wspólnoty) i wciąż jesteśmy w grze o pozostałe 4. Tak naprawdę tylko my z angielskich klubów mamy szansę na więcej niż jedno trofeum. To jedno już jest, niedługo powalczymy o drugie (EFL Cup), wciąż gramy w Lidze Europy i FA Cup więc nawet jeśli nie uda nam się wygrać Premier League to możemy wygrać jeszcze 2 albo i 3 puchary.

– Tkwimy na 6 miejscu już od wielu miesięcy. Uciekamy z niej na 20 minut i potem znowu tam wracamy. Jednak nie ma co się załamywać, znacznie zmniejszyliśmy stratę punktową do czołówki. Nie możemy się zatrzymać, musimy cały czas wygrywać i liczyć na to, że rywale stracą punkty i dzięki temu ich wyprzedzimy.

Ibrahimović został pierwszym piłkarzem United, od odejścia Sir Alex Fergusona, który strzelił w jednym sezonie 20 bramek. Szwed nie krył jednak, że jest rozczarowany niepowiększeniem swojego dorobku strzeleckiego w meczu z Watfordem.

– W tym meczu mogło wpaść o wiele więcej bramek. Szkoda, że nie strzeliłem. Miałem dwie dogodne sytuacje strzeleckie, ale nie wykorzystałem ich. W meczu, kiedy nie masz wielu sytuacji do zdobycia gola, musisz sobie taką okazję stworzyć. Dostałem w tym spotkaniu dużo dobrych podań, ale grałem dla zespołu. Starałem się wykreować dobre okazje Henrikhowi i Juanowi dobre okazje do strzelenia gola.

United w czwartek podejmą w 1/32 finału Ligi Europy AS Saint-Etienne, a następnie 27 lutego zagra na Wembley w finale EFL Cup z Southampton.

– Dwa mecze, dwa finały. Jeśli polegniemy w czwartek to będziemy mieli niezwykle ciężką przeprawę w rewanżu, a na Wembley nie wyobrażam sobie innego rezultatu niż zwycięstwo – kończy Ibrahimović.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja