Mkhitaryan: W United gdy nie grasz dobrze, szybko wylatujesz

628-390-mkhitaryan-5

Henrikh Mkhitaryan zdążył dobrze poznać presję, z jaką trzeba sobie poradzić grając dla Manchesteru United i powiedział on, że jeśli nie prezentujesz się dobrze na boisku, możesz szybko stracić miejsce w składzie.

Ormianin początkowo miał problemy z adaptacją w Premier League, omijając 8 meczów w lidze od września do listopada, teraz jednak ma na koncie 3 gole i 1 asystę w 15 spotkaniach (9 od pierwszej minuty) i jest jedną z wyróżniających się postaci w drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho.

– Manchester United nie jest zwykłym klubem piłkarskim. Powiązanie z tym klubem oznacza bycie częścią wspaniałej opowieści. To oznacza też, że grając dla United musisz być zawsze gotowy i zawsze dawać z siebie wszystko – powiedział Mkhitaryan w wywiadzie dla SportBild.

Jeśli wciąż starasz się to robić i dajesz dobre mecze, wtedy zawsze dostaniesz sznasę. Ale jeśli nie, wówczas szybko możesz wylecieć ze składu. Nie chcę kiedyś spoglądać wstecz i myśleć dlaczego nie zrobiłem czegoś lepiej. Nie chcę pominąć swojej szansy. Życie jest zbyt krótkie, zbyt krótkie by marnować nadarzające się okazje – dodał.

– Oczywiście, że mój agent Mino Raiola mi w tym [w transferze] pomógł, ale ostateczna decyzja odnośnie Manchesteru United należała do mnie. Trzeba być gotowym, dlatego ja się przygotowałem. Czytałem o historii Anglii i Manchesteru. Chciałem wiedzieć jak ludzie tu żyją i czym się interesują. Analizowałem też angielski futbol. Bardzo ważną rzeczą jest by być mentalnie przygotowanym – zakończył piłkarz Czerwonych Diabłów.

Źródło:

Teamtalk

Dyskusja