Herrera: Nasza forma powinna martwić rywali z czołówki

628-390-herrera-5

Ander Herrera wierzy, że forma United stanie się zmartwieniem rywali z czołowej czwórki, oraz, że Czerwone Diabły na fali tej dyspozycji dogonią resztę ligowej stawki.

Manchester United nie przegrał żadnego z ostatnich 15 meczów w Premier League, jednak od listopada znajduje się na szóstej pozycji. Z tą różnicą, że strata do 2 miejsca w tabeli zmalała do 5 punktów.

Niedzielne zwycięstwo 3:0 z aktualnym mistrzem Anglii sprawiło, że United odrobił 2 punkty do czołówki, a Ander Herrera jest przekonany, że drużyna na fali tej serii meczów bez porażki dopadnie wyżej notowanych rywali.

– Taki Manchester United wszyscy chcą oglądać – powiedział Hiszpan nawiązując do ostatniej wygranej na King Power Stadium.

– Myślę, że walka pierwszej szóstki w tabeli będzie niesamowicie zacięta. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, jesteśmy w naprawdę dobrej formie. Rywale widzą, że ich gonimy, będą czuć presję. Co prawda przed pokonaniem Leicester mieliśmy serię 3 meczów bez zwycięstwa, ale czujemy, że w meczach z Hull i z Stoke zasłużyliśmy na więcej. Walczymy na trzech frontach oraz ścigamy czołówkę Premier League. Przed nami jeszcze mnóstwo spotkań.

Odkąd Sir Alex Ferguson odszedł z klubu w 2013 roku, United kończył sezon kolejno na 7, 4 i 5 miejscu i zdobył w tym czasie tylko trofeum FA Cup. Zarówno Louis van Gaal jak i David Moyes zapłacili posadami za brak awansu do Ligi Mistrzów. Wydaje się jednak, że nawet jeśli ekipie Jose Mourinho również się to nie uda to utrzyma on posadę. Herrera jest jednak przekonany, że tabela na koniec sezonu będzie wyglądać inaczej.

– Cały czas tkwimy na szóstej pozycji, ale spokojnie, to jeszcze nie koniec. Futbol wcześniej czy później pokaże, że jest sprawiedliwy. Jesteśmy teraz silniejsi niż w poprzednich sezonach. To samo można też powiedzieć o naszych rywalach. Będziemy walczyć do końca – kończy Hiszpan.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja