Brassell dla BBC: Transfer Griezmanna zaszkodzi Pogbie

628-390-pogba-griezmann

Dziennikarz piłkarski, Andy Brassell w wywiadzie dla BBC Radio 5 Live wypowiedział się na temat możliwego transferu Antoine Griezmanna do Manchesteru United, co jego zdaniem nie musi wcale być dobrym rozwiązaniem.

Brassell uważa, że transfer Griezmanna nie jest przesądzony, wbrew informacjom wielu mediów. Dużo zależy jego zdaniem od pozostania Diego Simeone w Madrycie, o czym Francuz wcześniej wspominał. Nie wykluczone, że napastnik Atletico nie zmieni też otoczenia, jeśli Czerwone Diabły nie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów. Dziennikarz poddał też w wątpliwość możliwość ustawienia Griezmanna u boku Paula Pogby, co jego zdaniem zaszkodziło by jednemu lub drugiemu.

– Pojawiły się ostatnio informacje, że Griezmann zgodził się na podpisanie kontraktu z Manchesterem United, ale ja uważam, że to wcale nie jest takie oczywiste. Po pierwsze jego przyszłość jest w dużej mierze zależna od tego co zrobi Diego Simeone, a nie wydaje mnie się prawdopodobne by trener miał opuścić latem Atletico. Po drugie United może nie zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, co jest moim zdaniem bardzo ważne. Nie przejdzie on do nich, jeśli nie będzie miał perspektywy gry w Lidze Mistrzów. Po trzecie i najważniejsze, on wcale nie musi być świetnym transferem dla United i sam prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę.

– Przykładem może być reprezentacja Francji, która gdy próbowała grać Griezmannem i Pogbą w jednej drużynie, jeśli działało to dla Griezmanna, nie działało dla Pogby, dlatego jeśli go pozyskają, prawdopodobnie zmarginalizują Pogbę, który jest przecież najdroższym piłkarzem Świata.

– Pogba potrzebuje ustawienia 4-3-3 lub 4-2-3-1 przy mniejszej odpowiedzialności w defensywie, natomiast Griezmann najlepiej czuje się w formacji 4-4-2, dlatego nie można umieścić ich w tej samej drużynie z korzyścią dla nich obu – powiedział Brassell.

Źródło:

BBC

Dyskusja