Silvestre: Martial nie może iść w ślady Pogby

628-390-martial-15

Paul Pogba po odejściu z Manchesteru United do Juventusu Turyn osiągnął wielki sukces, po czym wrócił na Old Trafford. Anthony Martial nie powinien jednak iść w ślady swojego rodaka – uważa były piłkarz United, Mikael Silvestre.

Pogba odszedł z Old Trafford w 2012 roku, po tym jak nie otrzymywał szans gry w pierwszej drużynie. Silvestre przekonuje, że Martial nie powinien iść w ślady swojego kolegi i powinien zostać w drużynie, by walczyć o miejsce w składzie.

– On miał bardzo dobry pierwszy sezon i adaptację w Premier League i United. Był ich najlepszym strzelcem w poprzednim sezonie, ale w tych rozgrywkach to inny piłkarz. Ma za sobą ciężkie lato z reprezentacją Francji, miał mecz w którym nie zagrał dobrze i potem był poza składem, trzeba też pamiętać sytuację z zabraniem mu numeru przez Zlatana Ibrahimovicia. Nie był z tego powodu zadowolony.

– Zawsze powtarzamy, że jeśli masz świetny pierwszy sezon, trudno to powtórzyć w drugim, poza tym musimy pamiętać, że on jest wciąż młody i jeszcze się uczy. Mam nadzieję, że zachowa spokój i nie zrobi Pogby, nie zrobi tego co on, gdy odszedł do Juventusu. Powinien się trzymać i pokazać charakter. Charakter będąc odważnym, walczyć o swoje i pracować ciężej niż dotychczas – powiedział Silvestre.

Były piłkarz Czerwonych Diabłów uważa, że Martial ma na Old Trafford dwa idealne modele, od których powinien się uczyć, mowa oczywiście o Zlatanie Ibrahimoviciu i Wayne Rooneyu.

– On może się uczyć od Ibrahimovicia i Rooneya, ponieważ oni wiele dokonali i wygrywali trofea. To najlepsze miejsce dla młodego napastnika, by się rozwinąć. To samo tyczy się Marcusa Rashforda – dodał.

Źródło:

goal.com

Dyskusja