Mourinho wie najlepiej

628-390-mourinho-16

Bardzo dobry mecz Henrikha Mkhitaryana przeciwko Leicester City był kolejnym dowodem na to, że Jose Mourinho w odpowiedni sposób wprowadził Ormianina do nowej drużyny.

Henrikh otworzył wynik niedzielnego spotkania wspaniałym rajdem. Był to jego trzeci gol w tym sezonie.

Mkhitaryan grał za plecami Zlatana Ibrahimovicia i w drugiej połowie zaliczył asystę przy golu Juana Maty. Był to szósty ligowy mecz z rzędu w którym były zawodnik Borussii wyszedł na murawę w pierwszym składzie. Jest to dowód na to, że 28-latek coraz lepiej czuję się w Premier League.

Micki nie zaliczył najlepszego początku w nowym klubie. Jose Mourinho nie korzystał często z jego usług, a fani żądali od menadżera dania czasu najlepszemu piłkarzowi ubiegłego sezonu Bundesligi. Na temat tamtego okresu w grudniu wypowiedział się sam Mourinho.

Czasami najlepszym sposobem na ochronę zawodnika jest pomijanie go przy wyborze składu. Dla widza nieobecność piłkarza to sygnał, że menadżer mu nie nie ufa. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Micki nie grał, bo go chroniłem.

Micki nadal się adaptuje. Większość widzi tylko jego postawę na boisku, ale ja biorę pod uwagę również inne czynniki.

Prawda jest taka, że nawet najzagorzalsi fani i dziennikarze nie wiedzą, co dzieje się wewnątrz klubu. Większość z nas opinie wysnuwa na podstawie 90-minutowego meczu, natomiast menadżer ma wgląd w prawie każdy aspekt życia swojego podopiecznego.

Mourinho zakontraktował Mkhitaryana latem i zdawał sobie sprawę z zalet i wad nowego nabytku. Widocznie jego decyzja o niewystawianiu pomocnika była słuszna.

Obecnie Manchester United nie osiąga najlepszych wyników, ale widać progres i ciężką pracę piłkarzy i sztabu szkoleniowego. W końcu te dwa czynniki muszą przynieść sukces.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja