Carragher: Mkhitaryan groźniejszy od Maty, Silvy i Ozila

628-390-mkhitaryan-manutd-7

Legenda Liverpoolu, Jamie Carragher powiedział, że szybkość Henrikha Mkhitaryana sprawia, że jest on groźniejszy pod bramką rywali niż Juan Mata, David Silva i Mesut Ozil.

Ormianin pokazał swoją niesamowitą dynamikę przy pierwszym golu w spotkaniu z Leicester, kiedy wyraźnie uciekł defensorom mistrza Anglii i wyprowadził Manchester United na prowadzenie. Przechwytując piłkę przy linii środkowej boiska tuż przed Robertem Huthem, Mkhitaryan ruszył na bramkę rywali i nie pozwalając się dogonić Wesowi Morganowi, znalazł się w sytuacji sam na sam z Kasperem Schmeichelem, po czym zdobył bramkę na 1-0.

Mkhitaryan ma coś co ma bardzo niewielu piłkarzy na tej pozycji, to szybkość. Jeśli weźmiemy pod uwagę Juana Matę, Mesuta Ozila i Davida Silvę, to piłkarze z doskonałą techniką, ale nie mają tej dynamiki. Myślę, że jego szybkość była widoczna przy pierwszym golu [z Leicester] – powiedział Carragher dla Sky Sports.

Henrikh Mkhitaryan w spotkaniu z Leicester City do gola dołożył też asystę i po doskonałym występie został wybrany Piłkarzem Meczu.

Źródło:

Mirror

Dyskusja