Martial: Nie wierzcie mediom

628-390-martial-18

Anthony Martial odpowiedział na spekulacje dotyczące jego możliwego odejścia latem z Old Trafford. Francuz zaprzeczył informacjom sugerującym, że miałby on odejść z United.

21-latek przechodząc w 2015 roku z AS Monaco do Manchesteru United za 57,6 milionów funtów stał się najdroższym nastolatkiem. To nie przeszkodziło mu w zaliczeniu doskonałego debiutanckiego sezonu w drużynie Czerwonych Diabłów, dla której zdobył 17 goli licząc wszystkie rozgrywki.

Ten sezon nie zaczął się jednak dla niego najlepiej i dobre występy przeplata on z bardzo słabymi, dlatego często musi godzić się z rolą rezerwowego. W tym roku kalendarzowym Francuz zaledwie raz wyszedł na boisko od pierwszej minuty, w wygranym 4-0 meczu 4 rundy FA Cup z Wigan Athletic.

Mimo dwóch asyst Francuza w spotkaniu z The Latics, Jose Mourinho pominął go przy ustalaniu składu na 3 kolejne mecze kolejno ze Stoke, Hull i Leicester City. Media błyskawicznie podłapały temat szukając sensacji i sugerując, że Portugalczykowi jest nie po drodze z byłym piłkarzem AS Monaco i chce się go latem pozbyć.

Sam Martial zdementował dziś informacje jakoby był on w konflikcie z Jose Mourinho i miał latem odejść z United, publikując na Twitterze wpis:

Nie wierzcie mediom, to nieprawda. Dziękuję. Do boju United!

Na początku sezonu podobna sytuacja miała miejsce z Henrikhiem Mkhitaryanem, który był regularnie pomijany, jednak gdy w końcu dostał szansę, stał się z miejsca jednym z najlepszych piłkarzy United. Ormianin także wczoraj potwierdził dobrą formę zdobywając jedną z bramek w wygranym 3-0 meczu z Leicester City. Miejmy nadzieję, że sprawa Martiala potoczy się w podobny sposób jak w przypadku Mkhitaryana i wróci on do składu i dobrej formy.

Źródło:

The Independent

Dyskusja