Doradca Griezmanna: Transfer do United? To idealny krok!

628-390-griezmann-4

Sébastien Bellencontre jest francuskim doradcą do spraw wizerunku. Francuski magazyn So Foot przepytał Bellencontre na temat Antoine’a Griezmanna, który z “utalentowanego nabytku Atletico” stał się “gwiazdą światowego formatu”.

25-latek stał się jednym z najpopularniejszych piłkarzy globu. Według eksperta idealnym planem dla Griezmanna jest połączenie cech Davida Beckhama i Zinedine’a Zidane’a.

Beckham jest idolem Antoine’a, ale oprócz tego chcę, aby był piłkarzem, który wyjdzie poza świat piłki podobnie jak dekadę temu zrobił to David. Zidane to francuskie DNA – prostota, lojalność i rodzinność. Jednym z przykładów naszego działania będzie skończenie kontraktu z Pumą.

Odejście Memphisa Depaya sprawiło, że wolny jest trykot z numerem 7. To również przykuło uwagę piłkarza.

Gdy czytam doniesienia o transferze do Manchesteru United, to myślę sobie, że to idealny ruch dla Antoine’a z marketingowego punktu widzenia. Grałbym w byłym klubie swojego idola i na plecach miałby ten sam numer.

Na drodze Bellencontre stoi kilka faktów – jego umowa z zawodnikiem dobiegła końca w grudniu 2016 roku, a doradcą piłkarza jest Eric Olhats, który za swoje usługi nie pobiera opłaty.

Futbol będzie najważniejszym elementem ewentualnego transferu. Jeśli odejdzie to tylko ze względu na perspektywę gry na swojej ulubionej pozycji z najlepszymi piłkarzami świata.

Nie mam pod kontrolą wszystkiego, co dotyczy wizerunku Antoine’a, ale Sébastien nie ma żadnej kontroli nad tym, co dzieje się w świecie futbolu. – szybko odpowiedział Olhats.

Dyskusja