Mkhitaryan: Zlatan lubi być Bogiem, ale nim nie jest

628-390-zlatan-mkhitaryan

Henrikh Mkhitaryan w wywiadzie dla Sky Sports poruszył temat kilku swoich kolegów z drużyny. Ormianin poruszył między innymi temat Zlatana Ibrahimovicia, Wayne’a Rooneya, Michaela Carricka i Paula Pogby.

Ormianin zażartował z Ibrahimovicia, że Szwed lubi uważać się za Boga, ale niestety dla Szweda, nim nie jest. Henrikh podkreślił jednak, że 35-latek do dobry kolega, który zawsze służy pomocą partnerom z drużyny. Mkhitaryan docenił też otwartość innych doświadczonych piłkarzy, jak Wayne Rooney i Michael Carrick, którzy też są bardzo dobrze nastawieni do nowych kolegów.

Wszyscy wiedzą, że on [Zlatan] lubi być Bogiem, ale nim nie jest. To jednak dobry facet, który ma bardzo dobrą osobowość. Ale nie tylko on, nawet Wayne Rooney i Michael Carrick, którzy są tu od bardzo długiego czasu. Oni są bardzo życzliwi, uprzejmi, zawsze można się czegoś od nich nauczyć – powiedział Mkhitaryan dla Sky Sports.

28-latek pochwalił też innego kolegę z drużyny, który podobnie jak on trafił na Old Trafford latem ubiegłego roku, mowa oczywiście o Paulu Pogbie.

– Mogę powiedzieć, że ma bardzo duży potencjał. Myślę, że on potrzebuje trochę więcej czasu by się zaadaptować, ponieważ nie jest łatwo gdy płaci się za Ciebie 89 milionów funtów. Może być mu ciężko, ponieważ on wciąż ma 23-lata, a może myśli, że powinien już był zrobić więcej niż dotychczas zrobił. Ale wiem, że z pomocą menadżera, znajdzie wyjście z sytuacji – dodał.

Dobra forma Henrikha Mkhitaryana w ostatnim czasie jest jednym z powodów posadzenia na ławce kapitana United, Wayne’a Rooneya, który musi pogodzić się z drugoplanową rolą w drużynie Czerwonych Diabłów.

– On jest bardzo dobrym kapitanem, to bardzo dobry gość. Jest bardzo miły dla wszystkich, próbuje nam pomóc jak tylko potrafi. Ze wszystkimi rozmawia i myślę, że jest największym żartownisiem w drużynie. To prawdziwy wzór dla młodych piłkarzy, jacy powinni być i jaki powinien być kapitan – zakończył Miki.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja