Mistrz Anglii rozgromiony na King Power Stadium!

Zlatan Ibrahimovic, Ander Herrera, Henrikh Mkhitaryan | vs. Leicester

Manchester United bez problemów rozprawił się z Leicester City na King Power Stadium. Czerwone Diabły wygrały 3:0 po golach Mkhitaryana, Ibrahimovicia i Maty.

W 4. minucie dobrą interwencja w polu karnym popisał się Marcos Rojo. Argentyńczyk ściągnął piłkę z głowy Roberta Hutha.

W 6. minucie po raz kolejny bohaterem był Marcos Rojo. Lewy obrońca wszedł w pole karne rywali i podkręconym strzałem starał się zaskoczyć Schmeichela.

W 15. minucie strzał z prawej strony oddał Mahrez, jednak przeleciał on daleko od bramki De Gei.

W 19. minucie Vardy zgrał piłkę głową w kierunku Morgana. Obrońca Leicester chciał oddać strzał, ale obrońca United zablokował tę próbę.

4 minuty później Rashford półwolejem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dobrą akcję przeprowadzili Mata i Mkhitaryan.

W 35. minucie szczęście po raz kolejny próbował Rashford. Schmeichel sparował strzał po krótkim rogu na rzut rożny.

W 42. minucie Mkhitaryan przechwycił piłkę w polu karnym. Ormianin popisał się świetnym rajdem i sam na sam pokonał Schmeichela.

W 44. minucie Zlatan podwyższył na 2:0. Antonio Valencia podał ze skraju pola karnego do Zlatana. Szwed uderzył bez przyjęcie z 11. metra i pokonał bramkarza gospodarzy.

W 49. minucie Juan Mata zdobył trzeciego gola dla Manchesteru United. Po wymianie piłki z Mkhitaryanem Mata znalazł miejsce do oddania strzału i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Trzy minuty później Marcus Rashford zmusił do interwencji Schmeichela.

W 57. minucie strzał Mahreza z rzutu wolnego otarł się o boczną siatkę bramki De Gei.

W 62. minucie Mata stanął przed szansą na swojego drugiego gola, ale uderzył wprost w golkipera rywali.

W 79. minucie Herrera i Mkhitaryan wyprowadzili defensorów Leicester w pole. Dopiero ogromne poświęcenie Fuchsa, który zablokował strzał Pogby sprawiło, że Manchester United nie zdobył kolejnego gola.

LEICESTER CITY 0:3 MANCHESTER UNITED

Mkhitaryan 42′, Ibrahimovic 44′, Mata 49′

Leicester: SchmeichelSimpson, Morgan , Huth, Fuchs –  Drinkwater, Ndidi, Musa (King 45′), Mahrez – Okazaki (Gray 45′), Vardy

Manchester United: De Gea – Valencia, Bailly, Smalling, Rojo (Blind 45′) – Herrera, Pogba, Mata (Fellaini 76′), Mkhitaryan, Rashford (Young 83′) – Ibrahimovic