Jose Mourinho po meczu z Leicester

628-390-mourinho-14

Trener Manchesteru United był zadowolony ze swoich podopiecznych i ich postawy w meczu z mistrzem Anglii.

Jose, czy dziś twoja drużyna dostała to na co zasłużyła?

– Tak, dzisiaj tak. Graliśmy tak, jak powinniśmy grać zawsze, w każdym meczu. Dobrze się prezentowaliśmy, tworzyliśmy sytuacje, kontrolowaliśmy mecz, ale z tą różnicą, że dziś strzeliliśmy bramki. Po dwóch pierwszych golach mecz był zamknięty.

Jak wyglądała dziś twoja drużyna od strony taktycznej? W mniej więcej 20 minucie zmieniłeś formację, wyszliście na boisko z dwoma napastnikami, ale potem wróciliście do ustawienia z jednym?

– Tak, zaczęliśmy w ustawieniu 4-4-2, chcieliśmy w ten sposób dać trochę więcej swobody Zlatanowi, którego miał wspomagać Marcus. Jednak potem zacząłem wątpić w jakość jaką daje nam ta formacja, więc przeszliśmy na ustawienie z jednym napastnikiem. Zrobiło się trochę więcej miejsca na boisku, a potem padł pierwszy gol, a następnie drugi, które ustawiły nam to spotkanie.

Czy wejście Juana Maty twoim zdaniem mogło osłabić twój zespół, i w konsekwencji doprowadzić do utracenia przez was kontroli nad meczem?

– Musiałbym zobaczyć powtórki, ale jeśli miałbym porównać z tym co Bravo zrobił Rooney’owi, albo z tym co Luiz zrobił Bailly’emu to temat jest zamknięty. W trakcie całego sezonu wszystko jest przeciwko nam, więc jedna wątpliwa decyzja nijak ma się do tego co nas spotkało w przekroju całego sezonu.

Źródło:

Beanyman Sports

Dyskusja