Dylemat Anthony’ego Martiala

628-390-martial-16

Anthony Martial ma problem z regularną grą w pierwszym składzie Manchesteru United. 21-letni piłkarz nie wystąpił w meczu z Hull, mimo że z Wigan zaliczył aż dwie asysty.

Manchester United z Martialem w składzie wygrywa 55.6% meczów, natomiast bez niego tylko 42.9%. Lepsze wyniki nie wynikają z ciężkiej pracy Francuza – Jesse Lingard (12.25km), Juan Mata (11.97km), Wayne Rooney (11.53km), Henrikh Mkhitaryan (11.26km) i Marcus Rashford (10.05km) średnio biegają od niego (9.24km) znacznie więcej.

Przed meczem z Wigan Mourinho złożył Martialowi obietnicę.

Jeśli zagra [z Wigan] niesamowicie to wyjdzie na boisko przeciwko Hull. To bardzo proste.

Anthony zaliczył dwie asysty i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Mimo tego trzy dni później nie znalazł się w składzie na mecz ligowy.

Mourinho powiedział, że oczekiwał fantastycznego występu, a Martial przeciwko Wigan pokazał się z dobrej strony, ale nie na tyle, aby przekonać menadżera do zmiany zdania.

W meczu z Hull w pierwszym składzie zagrali Marcus Rashford, Zlatan Ibrahimovic i Henrikh Mkhitaryan, a losy meczu z ławki starali się zmienić Juan Mata i Wayne Rooney.

Ostatni mecz Martiala w lidze to potyczka z Liverpoolem 15 stycznia. Francuz grał od 1. do 65. minuty.

Nie mogę dawać jednemu piłkarzowi szansy za szansą. – mówił Mourinho na temat coraz częstszych nieobecności Martiala.

Nie ma wątpliwości, że Jose zdaje sobie sprawę z potencjału Anthony’ego i takimi wypowiedziami chce go zmotywować do lepszej gry.

Martial zdobył w tym sezonie dwie bramki. Zdobywa gola co 356 minut, co jest znacznie słabszą średnią niż w sezonie 2015/16, kiedy to strzelał co 239 minut.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja