“Nie skupiamy się na niewykonalnych transferach”

628-390-griezmann-4

Jose Mourinho przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej przed meczem z Leicester City, że Manchester United nie będzie tracić czasu na niemożliwe do przeprowadzenia transfery.

United w ubiegłe lato sprowadziło Zlatana Ibrahimovicia, Paula Pogbę, Erica Bailly i Henrikha Mkhitaryana, a w styczniu pozbyło się Morgana Schneiderlina i Memphisa Depaya, nie dokonując w ich miejsce żadnych wzmocnień.

Klub z Old Trafford jest silnie łączony z transferem napastnika Atletico Madryt, Antoine’a Griezmanna, jednak jakakolwiek oferta będzie mogła mieć miejsce dopiero latem, po zakończeniu obecnego sezonu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Mourinho nie zabrakło tematu transferów, jednak Boss nie myśli o tym teraz, gdyż skupia się na najbliższych meczach i swojej drużynie.

– Myślę, że rozmawianie o oknie transferowym, gdy mamy 3 lutego, nie ma sensu. Okno transferowe będzie otwarte latem i nie mam teraz nic na ten temat do powiedzenia.

– Mogę powtórzyć to co mówiłem, wiem kogo chcę kupić. Pracuję z moimi piłkarzami od 7 miesięcy i znam ich teraz lepiej. Myślę o tym, czego potrzebujemy, ale jestem realistą. Wiem, które cele transferowe są poza zasięgiem i nie chcę by mój klub skupiał się na transferach niemożliwych do przeprowadzenia.

– To strata czasu i prezent dla tych niemożliwych do ściągnięcia piłkarzy i ich agentów, że taki klub jak Manchester United jest nimi zainteresowany. To pomaga tylko polepszyć ich sytuację, ale nie jest dobre dla nas.

– Jestem bardzo realistyczny i konkretny, mój zarząd wie kogo chciałbym sprowadzić i od teraz do lata skupiam się tylko na moich piłkarzach, naszych rozgrywkach, moim klubie, naszych fanach i by osiągnąć jak najlepsze wyniki – powiedział Mourinho.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja