Ducker: Man Utd porozumiał się z Griezmannem

628-390-griezmann-2

Manchester United osiągnął wstępne porozumienie z Antoine’em Griezmannem w sprawie jego przenosin na Old Trafford w letnim oknie transferowym – poinformował James Ducker na łamach The Telegraph.

Mimo iż United musi jeszcze porozumieć się z Atletico w sprawie sprzedaży Griezmanna, napastnik klubu z Estadio Vicente Calderon miał wyrazić chęć przenosin do drużyny Czerwonych Diabłów, a w trakcie omawiania są warunki jego kontraktu indywidualnego, na mocy którego ma on zarabiać 15 milionów funtów rocznie.

Wprawdzie prezydent Atletico mówił wcześniej, iż zamierza walczyć o Francuza i że zrobi wszystko by napastnik pozostał w klubie, jednak w jego kontrakcie zawarta jest klauzula wykupu warta 100 milionów euro (85 milionów funtów), którą klub z Old Trafford zamierza aktywować. W przypadku aktywowania klauzuli, Atletico nie będzie miało nic do powiedzenia i będzie musiało sprzedać swojego piłkarza.

Trener Atletico, Diego Simeone także odniósł się kilka tygodni temu do spekulacji łączących 25-latka z przenosinami na Old Trafford, stwierdzając, że jeśli jego piłkarz będzie chciał odejść, to on nie będzie mógł go zatrzymać na siłę. Argentyńczyk podkreślił też, że nie jest zaskoczony zainteresowaniem Griezmannem ze strony tak wielkiego klubu jak United.

Francuz miał otrzymać też zapewnienie od szefostwa Manchesteru United, że jeśli zdecyduje się na transfer, to otrzyma numer 7, z którym grał kiedyś jego idol, David Beckham. Innym dużym atutem w negocjacjach z Antoine’em jest osoba Paula Pogby, który jest jego bliskim przyjacielem i który miał także otrzymać od klubu zadanie przekonania napastnika Atletico do transferu.

Źródło:

The Telegraph

Dyskusja